14 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۱۷ ۱۳:۲۱:۴۶
کد مطلب:  1677825
رئیس اداره مشارکت‌های مردمی آموزش و پرورش استان کرمانشاه:
افزایش تقاضا برای ثبت‌نام در مدارس غیردولتی

رئیس اداره مشارکت‌های مردمی اداره کل آموزش و پرورش استان از افزایش تقاضا برای ثبت‌نام در مدارس غیردولتی خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمانشاه، روح الله اعظمی اظهارکرد: با وجودی که پیش‌بینی می‌شد برای سال تحصیلی جدید ۱۴ هزار دانش‌آموز در مدارس غیردولتی ثبت نام کنند، این آمار به نزدیک ۱۵ هزار ثبت‌نامی رسیده است.

وی افزود: استقبال خانواده‌های کرمانشاهی برای ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدارس غیردولتی تاجایی است که ظرفیت خیلی از این مدارس در استان تکمیل شده، متقاضی برای ثبت نام وجود دارد.

رئیس اداره مشارکت‌های مردمی اداره کل آموزش و پرورش استان گفت: سال گذشته حدود 14 هزار نفر در مدارس غیردولتی استان کرمانشاه تحصیل کردند که این تعداد چهار درصد مجموع دانش‌آموزان در حال تحصیل در مدارس استان را شامل می‌شود.

اعظمی سپس اشاره‌ای هم به دلایل استقبال خانواده‌های کرمانشاهی از ثبت نام دانش‌آموزان در مدارس غیردولتی داشت و تصریح کرد: یکی از علل استقبال خانواده‌ها از ثبت نام فرزندانشان در مدارس غیردولتی مجهز بودن این مدارس به امکانات و تجهیزات الکترونیکی است.

وی با بیان این‌که مدارس غیردولتی غالبا از تجهیزات به روزتری در امر آموزش استفاده می‌کنند، عنوان کرد: این مدارس در کنار استفاده از تجهیزات مدرن‌تر، امکان بیشتری برای برگزاری کلاس‌های آموزشی فوق برنامه دارند که همه این‌ها کیفیت آموزش در این مدارس را بالا می‌برد.

وی اشاره‌ای هم به محدودیت‌های مدارس غیردولتی برای ثبت نام دانش‌آموزان داشت و گفت: این مدارس اغلب مکلف به تشکیل کلاس‌ها با تعداد محدودتری از دانش‌آموزان هستند، لذا امکان رعایت فاصله‌گذاری فیزیکی و پروتکل‌های بهداشتی در صورت حضوری شدن آموزش‌ها در این مدارس در شرایط کرونایی است.

اعظمی سپس با بیان اینکه هم اکنون با احتساب مدارس بزرگسال 152 مدرسه غیردولتی در استان فعال است، گفت: دو مدرسه امسال به مجموع مدارس غیردولتی استان اضافه شده است.

 

به اشتراک بگذارید :