18 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۱۷ ۱۱:۵۰:۴۲
کد مطلب:  1677591
باحضور مدیرکل آموزش و پرورش کردستان:
دستاوردها و موفقیت های حوزه پرورشی و فرهنگی استان تشریح شد

باحضور مدیرکل آموزش و پرورش کردستان، اهم دستاوردها و موفقیت های آموزش و پرورش استان در حوزه پرورشی فرهنگی در سال تحصیلی 1399-1400 تشریح شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان، در نشستی که با حضور مدیرکل آموزش و پرورش، معاون پرورشی و فرهنگی، روسا، کارشناس مسئولان و کارشناسان حوزه پرورشی و فرهنگی اداره کل در سالن جلسات برگزار شد؛ اهم دستاوردها و موفقیت های آموزش و پرورش استان در حوزه پرورشی فرهنگی در سال تحصیلی 1399-1400 تشریح و در پایان با اهدای لوح سپاس از تلاش و زحمات مسئولین و دست اندرکاران این حوزه تجلیل به عمل آمد.

رشید قربانی مدیرکل آموزش و پرورش کردستان در این نشست از تلاش و زحمات کلیه مسئولین و دست اندرکاران حوزه پرورشی استان تقدیر و تشکر کرد و با بیان اینکه دامنه فعالیت حوزه پرورشی را بسیار گسترده است؛ گفت: در ایام کرونا حجم فعالیت های آموزش و پرورش سنگین شده و در این میان حجم کار حوزه پرورشی نسبت به حوزه های دیگر در فضای مجازی به مراتب بیشتر بوده است .

وی موفقیت کسب شده حوزه پرورشی و فرهنگی استان در طول یک سال گذشته را قابل تقدیر دانست و تاکید کرد: این دستاوردها و موفقیت باید در سطح استان، شهرستان و مدرسه، اطلاع رسانی و منعکس شود.  

قربانی با بیان اینکه مسئله تربیت، از موضوعات بسیار مهم در آموزش و پرورش است؛ تصریح کرد: ایجاد و نهادینه کردن اخلاق کریمانه، ایمان راسخ، ایثار، تعامل و همدلی باید در نتایج کار تربیتی مد نظر قرار گیرد و کارهای فرهنگی حتما منتج به نتیجه شود.

این مقام مسئول کار در حوزه پرورشی و فرهنگی را بسیار سخت، حساس، پیچیده و کیفی دانست و خاطرنشان کرد: تمامی فعالیت های پرورشی مکمل یکدیگر و در راستای نهادینه کردن تربیت اجتماعی می باشد.

وی با بیان اینکه فعالیت های حوزه پرورشی بسیار ارزشمند است؛ گفت: اگر برای انس دانش آموز با قرآن و مفاهیم قرآنی قدم های برداشته شود و مسیر درست زندگی به او نشان داده شود کار بسیار ارزشمندی انجام و قابل تقدیر انجام شده است .

قربانی با اشاره به اینکه کارهای فرهنگی زندگی انسان را اصلاح و مسیر زندگی را به او نشان می دهد؛ اظهارداشت: موضوعات فرهنگی در رشد شخصیت اجتماعی افراد تاثیرگذار است .

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان در پایان با تاکید بر اینکه نباید در ایام کرونا، تاثیرگذاری کار های تربیتی در میان دانش آموزان کم رنگ شود؛ تصریح کرد: باید متناسب با شرایط کرونا، فعالیت ها و برنامه های خود را پیش ببرید.

همچنین در ابتدای این نشست حجت الله نریمانی معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش کردستان نیز با تسلیت ایام صفر، گفت: این نشست با هدف تبیین و تشریح موفقیت ها و دستاوردهای آموزش و پرورش استان در حوزه پرورشی و فرهنگی در سال تحصیلی 1399-1400 برگزار شده است .

 

نریمانی از اجرای 240 فعالیت در قالب 29 برنامه در معاونت پرورشی و فرهنگی استان خبر داد و گفت: حجم فعالیت حوزه پرورشی نسبت به برنامه های حضوری چندین برابر شده است اما خوشبختانه با جدیت و پیگیری همکاران، کلیه فعالیت ها به نحو مطلوب اجرایی شده است.

وی با بیان اینکه بیشتر فعالیت های حوزه پرورشی، کار کیفی است؛ گفت: اجرای برنامه های کیفی به صورت غیرحضوری بسیار پیچیده و مشکل است .

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش کردستان در ادامه به تشریح موفقیت های حوزه پرورشی پرداخت و گفت: خوشبختانه سال گذشته شاهد درخشش های متعددی در سه حوزه قرآن، عترت و نماز، فرهنگی هنری و امور تربیتی بوده ایم .

نریمانی با بیان اینکه سال گذشته حدود 110 هزار دانش آموز استان در مسابقات قرآن شرکت داشته اند؛ از رشد 4 درصدی نسبت به سال گذشته خبرداد و از راهیابی 7 نفر از دانش آموزان استان به مرحله کشوری و کسب سه رتبه برتر کشوری خبرداد.

وی اجرای برنامه حفظ جزء سی ام قرآن کریم را یکی دیگر از برنامه های حوزه قرآن برشمرد و اظهارداشت: امسال بیش از 87 هزار نفر از دانش آموزان استان در این برنامه شرکت داشته اند.

معاون پرورشی و فرهنگی استان در ادامه به بیان فعالیت های حوزه فرهنگی هنری پرداخت و از شرکت 78 هزار و 950 دانش آموزان در مسابقات پرسش مهر ریاست جمهوری در سال گذشته خبر داد و گفت: خوشبختانه 22 دانش آموز استان حائز ربته اول تا سوم کشوری در این مسابقات شدند.

نریمانی اجرای جشنواره معلمان هنرمند و کسب 32 رتبه اول تا سوم کشوری، راه اندازی 172 پایگاه فعال فعالیت های تابستانی، اجرای برنامه اردوی راهیان نور دانش آموزی به صورت مجازی با شکرت 15 هزار نفر از دانش آموزان را از دیگر فعالیت های حوزه فرهنگی هنری در سال گذشته عنوان کرد.

وی در بخش پایانی سخنان خود به فعالیت های اجرایی حوزه اداره امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی پرداخت و اجرای جشنواره تجارب برتر تربیتی و شرکت 258 معلم در این جشنواره و کسب رتبه اول کشوری، برگزاری جشنواره تدریس درس تفکر و سبک زندگی و شرکت 250 مربی در این جشنواره و کسب سه مقام شایسته تقدیر کشوری را از برنامه های این حوزه برشمرد.

نریمانی همچنین تولید محتوای الکترونیکی درس تفکر و سبک زندگی، برگزاری کلاس های توانمندسازی ویژه مربیان پرورشی، انجام فرانید هدایت تحصیلی 69 هزار دانش آموز، راه اندازی خط 1570و...را از دیگر فعالیت های این حوزه عنوان کرد.

وی با بیان اینکه سال گذشته در جشنواره نوجوان سالم 12 رتبه اول تا سوم کشوری را کسب کرده ایم؛ گفت: در موضوع کانون یاریگران زندگی نیز موفق به کسب سه رتبه برتر کشوری شده ایم.

در پایان این مراسم و با حضور مدیرکل آموزش و پرورش کردستان از تلاشگران و دست اندرکاران حوزه پرورشی استان با اهدای لوح سپاس تجلیل به عمل آمد .

 

 

 

به اشتراک بگذارید :