9 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۱۷ ۰۹:۱۷:۳۵
کد مطلب:  1677231
پیام مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان به مناسبت روز جهانی سوادآموزی

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان به مناسبت روز جهانی سوادآموزی پیامی صادر کرد.

  به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان، متن پیام محمد پورداود به شرح زیر است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

«ن والقلم و مایسطرون»

      سوادآموزی مبتنی بر آموزه های کلام نورانی وحی، سیره انبیاء عظام و ائمه هدایت (علیهم‌السلام اجمعین) است که در فرمان تاریخی حضرت امام راحل عظیم الشأن(ره) و در راستای اصل سی‌ام قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تبلور یافت.

      روز جهانی سوادآموزی یادمانه جهد و جد بلیغ همه معلمان فرهیخته ای است که از ازل تا ابد با عنصر دانایی در مصاف با جهل و نادانی اند.

      امروز دستگاه تعلیم و تربیت در راستای توسعه سواد اجتماعی، سواد رسانه ای، سواد فرهنگی، سواد دیجیتال و... برای تثبیت مهارت های زندگی در حرکت شتابان علمی، عمیق، دقیق و موشکافانه است.

      بر آستان لایزال حضرت احدیت سر تعظیم فرود می آوریم که دستگاه تعلیم و تربیت استان با تلاش عوامل ستادی در مرکز و در جای‌جای پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین و آموزش‌دهندگان عزیز به ویژه در زیست بوم جدید برای توسعه سوادآموزی گام های سترگی برداشته است.

      این جانب ضمن ادای احترام به همه شهدای فرهنگی و دانش آموز به ویژه شهدای عرصه سوادآموزی، امیدوارم در سایه منویات مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) با عزم جدی همه پی‌سپاران طریق حصول دانایی و توانایی به زودی شاهد ریشه‌کنی بی‌سوادی در کهن‌بوم ایران اسلامی باشیم.

 

                          محمد پورداود

       مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان

به اشتراک بگذارید :