10 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۱۶ ۱۹:۰۸:۴۷
کد مطلب:  1676677
مدیر کل آموزش و پرورش استان در نشست مشترک شورای معاونین و روسای ادارات مناطق و نواحی استان:
سلامت همکاران و دانش آموزان همواره اولویت ما بوده است

نشست مشترک شورای معاونین و روسای ادارات مناطق و نواحی استان با حضور ویدئو کنفرانسی ملکی رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی وزارت و معین استان زنجان در بحث بازگشایی مدارس،مدیر کل آموزش و پرورش زنجان، معاونین و روسای مناطق و نواحی 14گانه استان در سالن شهید تجلی اداره کل برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان، حسن مظفری مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان در این جلسه، گفت: از تمامی همکاران پر تلاشم در مناطق و نواحی 14گانه استان تشکر میکنم، پیگیری های شما همکاران بسیار روحیه بخش است.

این مقام مسئول در ادامه به ارائه گزارش مختصر در خصوص فعالیت های صورت گرفته در آموزش و پرورش استان زنجان پرداخت.

مظفری تصریح کرد: سرعت عمل استان زنجان در خصوص ثبت نام دانش آموزان بالا بوده و لازم است در مدت زمان باقی مانده با فعالیتی جهادی تمامی ثبت نام ها انجام پذیرد.

وی با اشاره به این که سلامت همکاران و دانش آموزان همواره اولویت ما بوده است افزود: ٨٢درصد از همکاران فرهنگی استان در مراکز تجمیعی واکسینه شده اند و واکسیناسیون نوبت دوم فرهنگیان استان نیز به سرعت در حال انجام است.

مظفری خاطر نشان کرد: در ثبت نام کتب درسی نیز آموزش و پرورش زنجان جزو استانهای پیشرو بوده و پیگیر هستیم تا به موقع و به طور مناسب در سطح استان توزیع شود.

مدیر دستگاه تعلیم و تربیت استان اضافه کرد: طی تفاهم نامه همکاری با اداره ارتباطات و فناوری اطلاعات مصوب شد روستاهای بالای بیست خانوار به اینترنت پرسرعت مجهز شوند و امروز بحمدلله ٩٢ درصد از روستاهای استان به اینترنت دسترسی دارند.

مدیر کل آموزش و پرورش زنجان با اشاره بر این که بیش از ٢ میلیارد تومان در اختیار مدارس استان قرار گرفته است، به لزوم پیگیری ها جهت حل مشکلات مدارس تاکید کرد.

وی گفت: امسال دو رتبه برتر در کنکور سراسری و همچنین ٦ مدال در المپیاد توسط دانش آموزان استان به دست آمد که برای استان زنجان جای بسی افتخار است، همچنین امسال برای اولین بار اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان در ارزیابی عملکرد سالیانه دستگاه‌های اجرایی جشنواره شهید رجایی حائز رتبه برگزیده استانی شد.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: در راستای تهیه تبلت و امکانات سخت افزاری برای دانش آموزان، سال گذشته استان زنجان جزو پنج استان برتر در این زمینه بود که نزدیک 4هزار تبلت تهیه و در اختیار دانش آموزان مناطق محروم قرار گرفت و امسال نیز پیگیر تهیه تبلت برای مناطق باقی مانده هستیم.

مظفری در پایان گفت: از تمامی روسای مناطق درخواست دارم روی پروژه مهر و بحث بازگشایی مدارس متمرکز شده تا با برنامه ریزی صحیح هیچ مدرسه ای در مهر ماه بدون معلم نماند و با آمادگی کامل به استقبال بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی جدید برویم.

 

در ادامه این جلسه معاونین اداره کل در خصوص برنامه های هر معاونت توضیحاتی ارائه دادند و همچنین برخی از روسای مناطق و نواحی استان به بیان نظرات، دیدگاه ها و پیشنهادات خود پرداختند.

به اشتراک بگذارید :