15 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۱۶ ۱۶:۳۹:۵۷
کد مطلب:  1676623
در گردهمایی معاونین آموزشی و دبیران شورای پروژه مهر نواحی و مناطق آذربایجان شرقی؛
اکرمی: آغاز رسمی سال جدید تحصیلی مدارس از اول مهر ماه خواهد بود

صبح امروز گردهمایی معاونین آموزشی و دبیران شورای پروژه مهر نواحی و مناطق آذربایجان شرقی با حضور مدیرکل، دبیر شورای پروژه مهر و دیگر معاونین آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی عاشور اکرمی در این گردهمایی گفت: بازگشایی مدارس از اول مهرماه به صورت غیر حضوری آغاز شده تا زمینه و مقدمات آموزش حضوری از جمله واکسیناسیون معلمان، اولیای دانش آموزان و رانندگان سرویس های مدارس فراهم شود.
اکرمی افزود: آموزش ها از اول آبان ماه به صورت ترکیبی خواهد بود چرا که سیاست وزارت آموزش و پرورش اقتضائی است.
این مقام مسئول در دستگاه تعلیم و تربیت آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی ادامه داد: مدارسی که زیر ۱۵۰ نفر و یا بیشتر از ۱۵۰ دانش آموز دارند در صورت داشتن فضای مناسب و ظرفیت کافی می‌توانند کل دانش آموزان را به گروه های ۷۵ نفری تقسیم کرده و با فاصله در کلاسهای ده نفری حضوری تدریس کنند.
اکرمی در مورد دانش آموزان عشایری و روستایی هم گفت: در صورتی که تعداد دانش آموزان زیر ۱۰ نفر باشد آموزشها تماماً به صورت حضوری خواهند بود.
معاون آموزش متوسطه استان آذربایجان شرقی در مورد دانش آموزانی هم که هیچ‌گونه امکان آموزش حضوری ندارند افزود: در این مناطق از آموزش های تلویزیونی استفاده میکنیم.
اکرمی اعلام کرد: حدود ۸۰ درصد فرهنگیان در استان واکسینه شده اند که پس از واکسینه شدن خانواده‌های دانش‌آموزان و سرویس‌های مدارس پیش‌بینی می‌کنیم از اول آبان ما شاهد آموزش های حضوری باشد.

به اشتراک بگذارید :