15 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۱۶ ۱۵:۳۷:۲۲
کد مطلب:  1676585
سرپرست آموزش و پرورش در جلسه شورای عالی آموزش و پرورش:
بازگشایی ایمن و بدون دغدغه مدارس در گرو همکاری و همراهی مردم و مسئولان است

سرپرست وزارت آموزش و پرورش با اشاره به این که هدف ما بازگشایی ایمن و بدون دغدغه مدارس است، گفت: آموزش و پرورش برای اینکه بتواند مدارس کشور را بازگشایی کند نیازمند همکاری و همراهی مردم، دستگاه ها و نهادهای مختلف است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، علیرضا کاظمی؛ با حضور در نهصد و نود و نهمین جلسه شورای عالی آموزش و پرورش، با اشاره به نزدیک شدن به شروع سال تحصیلی جدید و بازگشایی مدارس، اظهار کرد: تمام تمرکز آموزش و پرورش، بر بازگشایی ایمن و بدون دغدغه مدارس کشور است تا بتوانیم با آرامش خاطر سال تحصیلی جدید را آغاز کنیم.

کاظمی با تأکید بر این که هدف ما بازگشایی ایمن و بدون دغدغه مدارس است، افزود: آموزش و پرورش برای این که بتواند مدارس کشور را بازگشایی کند نیازمند همکاری و همراهی مردم، دستگاه ها و نهادهای مختلف است، نقش رسانه ها برای اقناع مردم و اقدامات وزارت بهداشت در واکسینه کردن فرهنگیان برای آغاز سالی بدون تنش و دغدغه، بسیار مهم و مؤثر است.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش با اشاره به این که تعطیلی مدارس هزینه های جبران ناپذیری بر جامعه تحمیل می کند، تصریح کرد: یکی از مهم ترین برنامه ها و استراتژی های آموزش و پرورش، تمرکز بر بازگشایی مدارس است؛ لذا از همه همکاران عزیز تقاضا می کنم با همکاری و مشارکت همدیگر آغازگر سالی توأم با آرامش و ایمنی برای دانش آموزان و خانواده ها باشیم.

کاظمی تصریح کرد: آقای رئیس جمهور به عنوان رئیس شورای عالی آموزش و پرورش اعلام کرده اند در جلسات شورای عالی شرکت می کنند؛ رئیس جمهور می خواهد از نزدیک در جریان فعالیت ها، مسائل و مشکلات آموزش و پرورش قرار بگیرند. این یک فرصت است تا بتوانیم از ظرفیت های دولت برای بهبود و حل مسائل آموزش و پرورش استفاده کنیم.

کاظمی ابراز داشت: برای آغاز سال تحصیلی جدید تمهیدات و اقدامات خوبی انجام شده است از جمله؛ آغاز بکار «مدرسه تلویزیونی ایران»، استفاده از تمامی «ظرفیت های شبکه شاد»، «پیش بینی پروتکل های بهداشتی»، «واکسیناسیون فرهنگیان» و «تأکید بر تمرکززدایی و واگذاری اختیارات بیشتر به استان ها و مدارس کشور» از جمله این اقدامات است.

وی با اشاره به این که در دنیا کمتر کشوری مدارس را تعطیل می کند، تصریح کرد: جبران هزینه های تعطیلی مدارس و عدم حضور دانش آموزان در آن باعث افزایش هزینه های اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی در آینده برای جامعه شده و عوارض جبران ناپذیری را در پی خواهد داشت که سالها زمان می برد تا آنها را از بین ببریم.

کاظمی با اشاره به این که سرنوشت جامعه به سرنوشت مدارس گره خورده است، افزود: چاره ای نداریم بجز با ایمن سازی مدارس، رعایت پروتکل ها و دستورالعمل های بهداشتی و همراهی و مشارکت جامعه، به سوی بازگشایی مدارس برویم.

به اشتراک بگذارید :