15 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۱۶ ۱۳:۳۹:۰۷
کد مطلب:  1676425
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش فارس در نشست هماهنگی و برنامه‌ریزی برنامه‌های هفته دفاع مقدس خواستار شد:
تاکید بر توجه به ارزشهای دفاع مقدس در برنامه ها و فعالیت های اموزش و پرورش در ایام بازگشایی مدارس

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش فارس گفت: ارزش هایی توسط ملت عزیز خلق گردیده است که وظیفه ی ما دفاع از این ارزش ها و انتقال آن به نسل امروز است و نشر این مهم باعث حفظ تمامیت ملی ایران اسلامی می شود .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، جهانبخش بانشی در نشست هماهنگی و برنامه‌ریزی برنامه‌های هفته دفاع مقدس با تأکید بر ضرورت انتقال فرهنگ و تفکر ایثار و شهادت به نسل جدید بیان کرد : انتقال این ارزشهای 41 ساله به دانش آموز که منطبق با سیره ائمه و معصومین بوده و دارای پیشینه و پشتوانه قوی می باشد موجب تحکیم بنیان های فرهنگی کشور خواهیم شد .  


معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش فارس خواستار جهت‌گیری برنامه‌های هفته دفاع مقدس در راستای پیشنهادات عمومی از سوی وزارتخانه شد و  افزود: ما به عنوان بخشی از بدنه ی فرهنگی این جامعه تلاش کردیم فعالیت های گسترده و مدونی جهت پاسداشت ارزش ها داشته باشیم .
بانشی بر حفظ ارزش های دفاع مقدس در کتب درسی و  فوق برنامه ها و اردوها و بسته های فرهنگی تربیتی از جمله یادواره شهدا ، تهیه کتاب ، شب شعر ، طرح لاله های روشن  تاکید کرد.
وی در پایان افزود : یکی از محوری ترین مفاهیم در برنامه های گرامیداشت هفته دفاع مقدس ، بحث تجلیل از حماسه آفرینان دفاع مقدس است که برنامه ها با پوشش خبری مناسب از طریق شبکه ملی شاد پخش خواهد شد . 
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش فارس در پایان گفت:  پاسداشت خون شهدا و زنده‌نگاه داشتن یاد و خاطره این عزیزان و همچنین ارج نهادن به جان فشانی‌های جانبازان، ایثارگران و رزمندگان با حفظ کرامت و منزلت والای آنان کمترین کاری است که بر عهده ما قرار دارد که باید به نحو شایسته انجام شود

به اشتراک بگذارید :