20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۱۶ ۱۱:۵۶:۲۲
کد مطلب:  1676137
با هدف جذب دانش آموزان مستعد و علاقه مند، اولین هنرستان ریلی کشور وابسته به راه آهن جمهوری اسلامی ایران در منطقه 16 شهر تهران تاسیس شد.
مدیرکل آموزش وپرورش شهرتهران ازایجاد اولین هنرستان ریلی کشور درشهر تهران خبرداد

اولین هنرستان ریلی کشور وابسته به راه آهن جمهوری اسلامی ایران در منطقه 16 آموزش و پرورش شهر تهران تاسیس شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران ، عبدالرضا فولادوند از راه اندازی هنرستان ریلی با همکاری اداره کل راه آهن استان تهران خبر داد.

مدیر کل آموزش و پرورش پایتخت افزود: با هدف ارتباط موثر با صنعت و بازار کار و توسعه متوازن بین شاخه ای و در راستای برنامه توسعه سنواتی آموزش های فنی، حرفه‌ای و کاردانش، در سطح آموزش و پرورش منطقه 16  ایجاد و در سال تحصیلی 1401-1400 مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت و به منظور توسعه فرهنگ کار، تولید و کارآفرینی و تقویت آموزش‌های مهارتی در رشته‌های حمل‌ونقل ریلی جهت تربیت نیروی انسانی ماهر فعالیت می کند .

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران اضافه کرد: این هنرستان در رشته تعمیرات ناوگان ریلی به صورت محدود و با انجام مصاحبه و آزمون ورودی دانش آموزان پسر علاقه مند و مستعد جذب می کند. همچنین فراهم کردن امکان برگزاری دوره‌های کارآموزی و کارورزی در رشته‌های مرتبط، مشارکت در تجهیز کارگاه‌ها و آزمایشگاه‌های مورد نیاز برای آموزش‌های تخصصی کاردانش در بخش حمل‌و نقل ریلی، اولویت در اشتغال و به‌کارگیری نیروی انسانی از میان فارغ‌التحصیلان هنرستان‌های کاردانش در رشته‌های مرتبط،از اهداف اصلی ایجاد این هنرستان است .

لازم به ذکر است دانش علاقه مندان  می توانند از تمام مناطق آموزش و پرورش شهر تهران برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 55463627- 55464984 تماس و یا به هنرستان کاردانش بعثت واقع در بزرگراه بعثت نرسیده به میدان بهمن مراجعه نمایند.

به اشتراک بگذارید :