9 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۱۶ ۱۱:۱۲:۵۷
کد مطلب:  1676065
معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش اصفهان:
هر چقدر در پایه‌ اول ابتدایی مشکلات دانش‌آموز حل شود در پایه‌های بعدی با مشکلات کمتری روبه‌رو هستیم

لیلا سادات ابطحی گفت: در سال تحصیلی گذشته هر زمان شرایط به سمت آبی و زرد میل کرد، سعی کردیم دانش‌آموز را به صورت حضوری کمک کنیم و هر زمانی ستاد ملی کرونا این اجازه را به ما نداد تمکین کردیم و تلاش کردیم رفع اشکال را به صورت نفر به نفر به کمک اولیا انجام دهیم.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان و به نقل از خبرگزاری مهر، لیلا سادات ابطحی معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش اصفهان در خصوص تعداد کلاس اولی‌ها در سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ اظهار داشت: طبق اطلاعات ما تعداد کلاس اولی‌ها نسبت به سال گذشته ۱۰ هزار نفر افزایش داشته، سال گذشته ۸۰ هزار و امسال ۹۰ هزار دانش‌آموز بدو ورود داریم که به این تعداد حدود دو هزار دانش‌آموز اتباع نیز اضافه می‌شود که رقمی حدود ۹۲ هزار نفر خواهد شد.

وی در خصوص ثبت نام دانش آموزان اتباع در مدارس تصریح کرد: هر چقدر فضا داشته باشیم و بتوانیم دانش‌آموز پذیرش کنیم این افراد را نیز ثبت نام می‌کنیم و تلاش می‌کنیم اتباع به صورت پخش در کلاس‌ها ثبت نام شوند، البته در بعضی مناطق طبعاً میزان حضور اتباع بیشتر است که در این مناطق نیز تلاش بر پخش کردن این افراد در مدارس و کلاس‌ها داریم.

معاون ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش اصفهان در پاسخ به اینکه افزایش ۱۰ هزار نفری نوآموزان مشکلی برای فضای آموزشی به وجود می‌آورد، ابراز داشت: به هر حال در آموزش ابتدایی باید همه متقاضیان در مدارس ثبت نام شوند و یکی از شاخص‌های مهم این است که پوشش صد درصدی در پایه اول داشته باشیم.

ابطحی ادامه داد: تمام برنامه‌ریزی‌ها بر مبنای این است که فضای آموزشی به مقدار کافی برای توسعه وجود داشته باشد و اخیراً پروژه‌های زیادی نیز در این راستا با کمک خیرین و اداره کل نوسازی افتتاح شده، اما در مجموع این حجم از دانش‌آموز که به آموزش ابتدایی وارد می‌شود هر سال رشد داشته و در ۱۰ سال گذشته همواره شاهد این رشد بودیم و برنامه‌ریزی ما نیز این است که به فضای جدید فکر کنیم.

وی در خصوص نحوه آموزش دوره‌های اول و دوم ابتدایی در سال تحصیلی 1401-1400 خاطر نشان کرد: قطعاً آن چیزی که ما بدان قائل هستیم حداقل برای پایه‌های اول آموزش حضوری است، در این پایه‌ها هر چقدر آموزش به سمت حضوری برود اثر بخشی بیشتری خواهد داشت و بچه‌های کلاس اولی به دلیل اینکه فضا و محیط جدید را تجربه می‌کنند بهتر است در مدرسه حاضر شوند.

معاون ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش اصفهان افزود: هر چقدر در پایه‌ اول ابتدایی مشکلات دانش‌آموز حل شود در پایه‌های بعدی با مشکلات کمتری روبه‌رو هستیم، در سال تحصیلی گذشته هر زمان شرایط به سمت آبی و زرد میل کرد، سعی کردیم دانش‌آموز را به صورت حضوری کمک کنیم و هر زمانی ستاد ملی کرونا این اجازه را به ما نداد تمکین کردیم و تلاش کردیم رفع اشکال را به صورت نفر به نفر به کمک اولیا انجام دهیم.

ابطحی تصریح کرد: هر جایی که دانش‌آموز دسترسی به فضای آموزشی نداشت راهبران آموزشی محتوا را به دست دانش آموزان رسانده‌اند و تمام تلاش ما این بوده است که در پایه‌های ابتدایی هیچ دانش آموزی از تحصیل باز نماند. سال گذشته یک تجربه جدید را نیز شاهد بودیم، تجربه یک سال آموزش ترکیبی مجازی و حضوری را داشتیم و امسال یک محتوای بهتری برای آموزش مجازی تدوین و دسته بندی شده تا دست معلم و اولیا پر باشد و بتواند کار و آموزش بهتری انجام شود. 

وی تاکید کرد: در این وضعیت باید به سمت برگزاری کلاس‌های درس برویم که این کلاس‌ها می‌تواند حتی به صورت تعداد کم باشد، در این صورت می‌تواند آموزش به صورت ترکیبی نیز باشد یا مدارسی که جمعیت یک پایه کمتر از ۵۰ نفر است آموزش را به سمت حضوری با رعایت پروتکل‌ها ببریم؛ قطعاً آموزش مجازی با آموزش حضوری فاصله دارد.

به اشتراک بگذارید :