16 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۱۵ ۱۵:۵۶:۰۰
کد مطلب:  1675187
رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور خبر داد؛
آغاز پویش ملی «به رنگ مدرسه» از دوشنبه 15 شهریورماه در سراسر کشور

رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور گفت: پویش ملی «به رنگ مدرسه» در راستای طرح تحولی آجر به آجر و با هدف ترغیب هر چه بیشتر مردم به امر مدرسه‌سازی در کشور از سوی جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور از 15 شهریور امسال آغاز و تا آبان ماه ادامه خواهد یافت.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، دکتر ناصر قفلی با بیان این که در این پویش کودکان ۶ تا ۱۲ سال اقدام به کشیدن نقاشی با موضوع مدرسه‌سازی می‌کنند، اظهار کرد: برای افزایش مشارکت مردم در امر «مدرسه‌سازی»، تا کنون پویش‌های مختلفی از سوی جامعه خیرین مدرسه‌ساز با همکاری سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس و مجامع خیرین مدرسه‌ساز استان‌ها راه‌اندازی و اجرا شده است.
وی توضیح داد: در پویش «به رنگ مدرسه» که جنبه فرهنگی دارد از کودکان ۶ تا ۱۲ سال درخواست می‌شود تا با کشیدن نقاشی با موضوع «مدرسه دوست داشتنی من»، مردم و خانواده‌های خود را برای مدرسه‌سازی ترغیب کنند.
 رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور، گفت: پویش به رنگ مدرسه، سه هدف «ترویج فرهنگ مدرسه‌سازی بین کودکان و نوجوانان و خانواده‌ها»، «افزایش آگاهی مردم» و «استفاده از ظرفیت کودکان برای استفاده از هنر کودکان برای تشویق مردم در امر مدرسه‌سازی» را دنبال می‌کند. 
دکتر قفلی با بیان این که هفت میلیون کودک ۶ تا ۱۲ سال در این پویش مورد هدف است، گفت: این نقاشی‌ها در سایت‌ ajorBajor.ir که برای ترویج فرهنگ مدرسه‌سازی مورد استفاده قرار می‌گیرد، بارگذاری و به بهترین نقاشی‌ها هدایایی داده خواهد شد.
رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور با اشاره به این که پویش‌ها یکی از ابزارها در اجرای برنامه «آجر به آجر» است، توضیح داد: در پویش‌های قبلی این طور بود که افراد با پرداخت مبلغی ضمن مشارکت در پویش، پوستر خود را با عکس دلخواهشان دریافت می‌کردند، اما جنس پویش «به رنگ مدرسه»، نسبت به پویش‌های پیشین، اندکی متفاوت است، دانش‌آموزان نقاشی می‌کشند و عکس نقاشی‌ها را می‌فرستند.
دکتر قفلی درباره جزئیات پویش «به رنگ مدرسه» تصریح کرد: نقاشی‌هایی که دانش‌آموزان می‌فرستند باید با موضوع «مدرسه» و «مدرسه‌سازی» باشد. 
وی افزود: جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور با حامی این پویش، تفاهم‌نامه‌ای منعقد کرده که براساس آن به ازای هر نقاشی‌ دانش‌آموزان، حامی پویش مبلغی معادل یک آجر را برای مدرسه‌سازی اختصاص می‌دهد.

به اشتراک بگذارید :