16 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۱۶ ۰۸:۰۰:۰۰
کد مطلب:  1675133
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس:
تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام، بویژه هنرستان ها، در اولویت سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس قرار دارد

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس، گفت: تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام همچنان در اولویت برنامه‌های سازمان نوسازی مدارس است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش ، مهراله رخشانی‌مهر؛ در سفر یک روزه به استان زنجان ضمن بازدید از پروژه های در حال ساخت شهرستان‌های «ماه‌نشان» و «ایجرود» اظهار کرد: با تأمین اعتبارات، روند اجرای پروژه های نیمه‌تمام، سرعت بیشتری می‌گیرد و به زودی تکمیل می شوند، که یک نمونه فاخر آن «هنرستان کار دانش زرین آباد» است.

رخشانی مهر با بیان این که سیاست تقویت آموزش های فنی حرفه ای و کار دانش در آموزش و پرورش بر اساس اسناد بالادستی دنبال می شود، اظهار کرد: احداث و توسعه هنرستان‌ها در اقصی نقاط کشور در راستای اهداف و برنامه‌های نظام تعلیم و تربیت است. اعتبار تجهیزات هنرستان‌ها نیز تأمین شده که در خزانه مراحل نهایی برای پرداخت را طی می‌کند.

وی همچنین با اشاره به این که موضوع احداث و بهسازی سرویس های بهداشتی مدارس طی دو سال اخیر با جدیت بیشتری دنبال می شود، بیان کرد: علی‌رغم مشکلات اجرایی این پروژه‌ها، حل مسأله سرویس‌های بهداشتی مورد تأکید است که البته مسائل فنی تعیین می کند چه نوع سازه‌ای بر اساس استانداردها، به صورت کانکسی یا با استفاده از مصالح مرسوم ایجاد شود.

رخشانی مهر در ادامه با بیان این که در سال گذشته 2 هزار و 350 میلیارد تومان برای تکمیل پروژه های خیری تخصیص یافت، افزود: امسال نیز همین رقم برای تکمیل پروژه های مشارکتی اختصاص یافته و اجرای پروژه‌های جدید نیازمند تصویب در شورای برنامه‌ریزی شهرستان با تأمین اعتبار از محل منابع استانی است.

به اشتراک بگذارید :