3 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۱۵ ۱۴:۱۳:۴۱
کد مطلب:  1675081
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش خراسان رضوی در برنامه زنده تلویزیونی "اشاره" مطرح کرد :
واگذاری اختیارات به شورای مدارس برای تصمیم گیری در خصوص شیوه ارائه آموزش ها با توجه به شرایط هر منطقه

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان در برنامه زنده تلویزیونی "اشاره" سیمای مرکز خراسان رضوی گفت: : امسال نیز به شورای مدرسه و مدیران مدارس اختیاراتی داده شده است تا با توجه به شرایط موجود و صلاحدید لازم، شیوه ارائه آموزش ها را انتخاب کنند.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی رضا صابری تولایی در این برنامه زنده تلویزیونی با بیان اینکه بنای آموزش و پرورش با توجه به وقفه آموزشی طولانی مدت ناشی از شیوع ویروس کرونا و همچنین مسئولیت دستگاه تعلیم و تربیت در قبال دانش آموزان، بازگشایی تدریجی و ترکیبی مدارس از ابتدای مهرماه خواهد بود گفت: اکثر جوامع و سازمان‌های بین‌المللی بر این نکته اتفاق نظر دارند که تعطیلی مدارس آسیب فراوانی را بر جامعه تحمیل نموده است لذا بحث بازگشایی مدارس یک امر اجتناب ناپذیر است.

وی با بیان این که براساس پیش نویس ارسالی وزارت آموزش و پرورش، تاکید دستگاه تعلیم و تربیت در صورت مهیا شدن شرایط بر آموزش حضوری است اظهار داشت: امسال نیز به شورای مدرسه و مدیران مدارس اختیاراتی داده شده است تا با توجه به شرایط موجود و صلاحدید لازم، شیوه ارائه آموزش ها را انتخاب کنند.

صابری تولایی با بیان این که هریک از مدارس، محدوده ثبت نام تعریف شده ای دارند و مکلف به ثبت نام دانش آموزانی هستند که محل سکونت آنها در این محدوده قرار دارد افزود: در خصوص مدارس خاص مانند مدارس شاهد، نمونه دولتی و سمپاد ضوابط و دستورالعمل های ویژه ای حاکم است که مدارس بر اساس آن نسبت به ثبت‌نام دانش‌آموزان اقدام می‌نمایند.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش خراسان رضوی با تاکید بر نگاه عدالت محور دستگاه تعلیم و تربیت به همراه آموزش دانش‌آموزان گفت: در صورت مهیا شدن شرایط، دانش آموزان پایه های اول و دوم ابتدایی، دانش آموزان مدارس شبانه روزی و دانش آموزان شاخه فنی و حرفه ای و کاردانش برای دروس عملی و کارگاهی و استانداردهای مهارتی خود در اولویت ارائه آموزش های حضوری قرار دارند.

وی سلامت دانش آموزان، خانواده ها و همکاران را اولویت اصلی دستگاه تعلیم و تربیت دانست و گفت: سه سناریو آموزش حضوری، آموزش غیر حضوری و آموزش ترکیبی برای آغاز سال تحصیلی پیشرو پیش بینی شده است و مدارس می توانند با توجه به شرایط موجود بر اساس نظر شورای مدرسه یکی از این روش‌ها را انتخاب نمایند.

صابری تولایی در پایان افزود: تاکنون حدود 8۰ درصد همکاران فرهنگی در سطح استان دُز اول و حدود ١۵ درصد دُز دوم واکسن خود را دریافت نموده اند.

به اشتراک بگذارید :