27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۱۵ ۱۳:۵۰:۵۳
کد مطلب:  1675031
مدیر کل آموزش و پرورش کردستان :
مقدمات لازم برای آغاز سال تحصیلی جدید و بازگشایی مدارس فراهم شده است

مدیر کل آموزش و پرورش کردستان با بیان اینکه کلیه اقدامات لازم برای آغاز سال تحصیلی جدید و بازگشایی مدارس در استان فراهم شده است، گفت: فعالیت مدارس بر اساس الگوهای ابلاغی و تصمیم ستاد ملی کرونا می باشد.

 به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان، رشید قربانی در نشست کارگروه  نظارت و ارزیابی برنامه های پروژه مهر، با اشاره به اینکه بازگشایی حضوری مدارس از اول مهر ماه امسال دور از انتظار است؛ گفت: پیش بینی می شود در صورت فراهم بودن شرایط، آموزش دانش آموزان از آبان ماه به صورت نیمه حضوری و با رعایت فاصله گذاری و پروتکل های بهداشتی و در مدارس کم جمعیت به صورت حضوری برگزار شود.

 قربانی با اشاره به مشکلات ثبت نام دانش آموزان در سامانه سیدا و پادا، گفت: خوشبختانه در ثبت نام دانش آموزان دوره ابتدایی و متوسطه اول، کردستان جزو استان های برتر کشور است، اما در ثبت نام متوسطه دوم و مخصوصا پایه دهم نزدیک به میانگین کشوری هستیم و باید تلاش شود در ایام باقی مانده ثبت نام دانش آموزان به اتمام برسد.

 وی در ادامه به تشریح موضوع ساماندهی نیروی انسانی پرداخت و اظهارداشت: در زمینه ساماندهی نیروی انسانی کردستان موفق عمل کرده و حجم متقاضیان انتقالی از 4 هزار و 420 نفر در سال 92 به هزار و 300 نفر کاهش یافته که از این تعداد 900 نفر نیز امسال منتقل شده اند.

 قربانی با بیان اینکه نقل و انتقال نیروی انسانی بسیار وقت گیر و حساس است؛ خاطرنشان کرد: خوشبختانه حجم مراجعات در این زمینه به حداقل رسیده و ساماندهی درست نیروی انسانی از دستاوردهای ارزشمند و نقاط قوت آموزش و پرورش کردستان در چند سال اخیر بوده است .

 مدیرکل آموزش و پرورش کردستان رصد ثبت نام دانش آموزان دوره های تحصیلی را بسیار مهم دانست و بر پیگیری وضعیت دانش آموزان تارک و بازمانده از تحصیل تا حصول نتیجه و بازگرداندن آن ها به چرخه آموزش تاکیدکرد.

 وی با اشاره به اینکه استان کردستان در ثبت سفارش کتاب های درسی، رتبه دوم کشوری را کسب کرده است؛ بر انتقال به موقع کتب درسی به شهرستان ها و مناطق و توزیع آن در سطح مدارس استان و دریافت کتاب های درسی در مهلت مقرر توسط دانش آموزان تاکید کرد.  

 این مقام مسئول هم چنین صدور ابلاغ برای مدیران جدیدالانتصاب در مدارس را بسیار مهم دانست و خاطرنشان کرد: ابلاغ معلمان نیز باید 20 شهریورماه صادر شود.

 مدیرکل آموزش و پرورش کردستان تهیه اطلس دسترسی دانش آموزان به آموزش برای کلیه مدارس را ضروری دانست و تاکید کرد: همه مدارس باید تا 10 مهرماه سال تحصیلی جدید وضعیت دسترسی دانش آموزان به آموزش را مشخص نمایند .

 قربانی در بخش پایانی سخنان خود از انجام مرحله دوم واکسیناسیون فرهنگیان استان خبر داد و با بیان اینکه اعتبار سرانه بهداشتی به مدارس ابلاغ  شده است؛ تاکیدکرد: که این اعتبارات باید در امور بهداشتی و سلامت دانش آموزان و فرهنگیان هزینه گردد.

انجام فعالیت های تبلیغی و توجیهی قبل از بازگشایی مدارس، پیگیری ثبت نام 100 درصدی دانش آموزان دوره های تحصیلی، توزیع کتب درسی در شهرستان ها و مدارس، سازماندهی به موقع نیروی انسانی، تهیه اطلس آموزشی دسترسی دانش آموزان به آموزش توسط مدارس،پیگیری کلاس های ایجاد شده در شبکه شاد و... از مهم ترین موارد تاکیدی مدیرکل آموزش و پرورش کردستان قبل از آغاز سال تحصیلی جدید در این نشست بود.

هم چنین در ابتدای این نشست کامیل محمدی رئیس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش کردستان، از تدوین برنامه بازدید میدانی ناظرین استانی پروژه مهر از ادارات آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق و مدارس استان خبر داد و گفت: چک لیست های نظارتی بروز شده و مدیران مدارس می توانند در سامانه نظارت، خود ارزیابی نموده و مستندات خود را بارگذاری نمایند.

 وی با بیان اینکه انتخاب و انتصاب مدیران مدارس به اتمام رسیده است؛ بر نظارت و پیگیری امور به منظور بازگشایی هرچه بهتر مدارس در اول مهر تاکید کرد.

گفتنی است در این نشست پیرامون نحوه نظارت بر فعالیت های پروژه مهر در سطح استان و شهرستانها و مناطق و محور اقدامات در حوزه های مختلف بحث و تبادل نظر و مقرر شد بر اساس فرمت ابلاغی وزارت، کلیه معاونت ها و حوزه های مختلف، گزارش اقدامات خود را به همراه مستندات تهیه و به ناظر معین کشوری و استانی ارائه نمایند .

به اشتراک بگذارید :