14 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۱۵ ۱۳:۳۹:۵۰
کد مطلب:  1675001
در جلسه ی کارگروه بهبود کیفیت و ستاد امتحانات سواد آموزی آذربایجان شرقی تاکید شد:
حساسیت مدیران مدارس و مناطق در جذب و ریشه کنی بی سوادی نقش اساسی و تعیین کننده دارد

کارگروه بهبود کیفیت و ستاد امتحانات سواد آموزی آذربایجان شرقی با حضور مدیرکل دستگاه تعلیم و تربیت استان پیش از ظهر امروز دوشنبه 15 شهریور ماه 1400 در باشگاه فرهنگیان تبریز تشکیل جلسه داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، جعفر پاشایی در محل باشگاه فرهنگیان تبریز گفت: امسال بنابر ارزیابی دستگاه های بالادستی و وزارت آموزش و پرورش عملکرد حوزه سوادآموزی شایسته تقدیر اعلام شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان با اشاره به اینکه تحرک و فعالیت کنونی حوزه سواد آموزی، ملموس و قابل توجه است، افزود: رسالت و ماموریت ما در این حوزه مبارزه با معضل بی سوادی است.

به تاکید پاشایی مدیران و روسا در نواحی و مناطق 39 گانه استان می بایست توجه جدی به این مهم داشته باشند و با استفاده از ظرفیت درون و برون سازمانی اقدامات موثری انجام دهند.

اسفندیار صادقی نیز در این جلسه با تاکید بر اینکه بر اساس اعلام یونسکو بیش از 700 میلیون بیسواد در دنیا وجود دارد، گفت: بیش از 21 هزار نفر سال گذشته تحت پوشش قرار دادیم که از سهمیه ابلاغی بیشتر است.

معاون سوادآموزی استان خاطرنشان شد: در خصوص جذب و کلاس گذاری سال تحصیلی گذشته رتبه اول را در کشور داریم.

وی با بیان اینکه امسال حجم کلاس گذاری برای استان 21 هزار نفر تعیین شده است، افزود: مناطقی در خصوص جذب نیازمند توجه بیشتر و مضاعفی دارند.

صادقی در ادامه اذعان داشت: در حوزه نظارت، سواد آموزی با دو روش حضوری و غیر حضوری بر روند اجرای برنامه های سواد آموزی نظارت دارد که البته ناگفته نماند در نظارت کیفی نیازمند نیروی انسانی در مناطق است که در این بخش کمبودهایی داریم.

وی تاکید کرد: یک هزار و 419 نفر از آموزش دهندگان تا به امروز جذب آموزش و پرورش شده اند و در این میان حساسیت مدیران مدارس و مناطق در جذب و ریشه کنی بی سوادی نقش اساسی و تعیین کننده دارند.

معاون سواداموزی استان اظهار داشت: با وجود جذب تعداد قابل توجهی از آموزش دهندگان در آموزش و پرورش مجموعه دچار کمبود نیروی انسانی است و انتظار داریم تدابیر لازم برای بکارگیری تعدادی از آموزش دهندگان سنوات گذشته اتخاذ شود./ روشنی

spp.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

https://shad.ir/azarbaijansharghistudents            کانال آموزش و پرورش استان در شبکه شاد

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

به اشتراک بگذارید :