3 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۱۵ ۱۳:۲۰:۲۰
کد مطلب:  1674965
در آستانه سال تحصیلی جدید :
پنجمین نشست ستاد اجرایی شاهد و ایثارگران استان کردستان برگزار شد

در آستانه سال تحصیلی جدید و بازگشایی مدارس، پنجمین نشست ستاد اجرایی شاهد و ایثارگران استان کردستان در سال 1400 به منظور هماهنگی اقدامات اجرایی و بررسی برنامه های گرامیداشت هفته دفاع مقدس برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان، این نشست صبح امروز با حضور مدیران کل و معاونین آموزش و پرورش و بنیاد شهید و امور ایثارگران، روسای ادارات امور شاهد و ایثارگران و حراست استان برگزار شد .

مدیر کل آموزش و پرورش کردستان در این نشست با گرامیداشت یاد و خاطره ایثارگری های رزمندگان اسلام در طول جنگ تحمیلی، بر اجرای ویژه برنامه های چهل و یکمین سالگرد دفاع مقدس بر اساس شیوه نامه ابلاغی در مدارس، همزمان با برنامه های آغاز سال تحصیلی جدید و بازگشایی به ویژه مدارس شاهد استان تاکید کرد.

وی از برگزاری مراسم نمادین بازگشایی مدارس و نواخته شدن زنگ ایثار و شهادت و زنگ مهر در مدارس همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید خبر داد و گفت: باید متناسب با بزرگداشت این ایام ، فضا سازی و تبلیغات محیطی در مدارس انجام واین برنامه ها در مدارس شاهد جلوه ویژه ای داشته باشد .

قربانی هم چنین گزارشی از وضعیت ثبت نام دانش آموزان استان در دوره های تحصیلی ارائه کرد و با بیان اینکه ثبت نام دانش آموزان در دوره ابتدایی و متوسطه اول روند مطلوبی دارد، گفت: در متوسطه دوم و به خصوص پایه دهم ، ثبت نام دانش آموزان نیاز به پیگیری دارد، لذا از دانش آموزانی که تاکنون موفق به ثبت نام نشده اند، درخواست می شود، در فرصت باقی مانده نسبت به ثبت نام قطعی خود اقدام نمایند.

در ابتدای این نشست صلاح الدین مفیدی رئیس اداره شاهد و ایثارگران استان گزارشی از نتایج پیگیری مصوبات نشست قبل ارائه کرد وگفت: در راستای بزرگداشت 26 مرداد ماه سالروز بازگشت آزادگان سرافراز به میهن اسلامی، در سطح شهرستان ها و مناطق تابعه استان از فرهنگیان آزاده تجلیل شد .

وی افزود : در اجرای مصوبه ستاد اجرایی شاهد استان، به کلیه مدارس شاهد ابلاغ شده است که در هنگام ثبت نام، فعلا مبلغ 50 درصد شهریه را اخذ نمایند و برای دانش آموزان حافظ قرآن کریم نیز 30 درصد در دریافت شهریه ، تخفیف منظور شده است .

رئیس اداره شاهد و امور ایثارگران آموزش و پرورش کردستان هم چنین با اشاره به در پیش بودن هفته گرامیداشت دفاع مقدس و ارسال دستورالعمل استانی ، یکی از ماموریت های مدارس شاهد را ترویج فرهنگ ایثار و شهادت عنوان کرد و گفت: همزمان با این هفته، ویژه برنامه هایی در مدارس شاهد استان با شعار حماسی « ما مقتدریم » اجرایی خواهد شد که تجلیل از رزمندگان دوران دفاع مقدس یکی از برنامه های شاخص می باشد. 

مفیدی در ادامه سخنان خود گزارشی از وضعیت ثبت نام مدارس شاهد استان ارائه کرد و با اشاره به استقبال والدین و درخواست های متعدد برای ثبت نام دانش آموزان در مدارس، گفت: تاکنون ثبت نام دانش آموزان دوره ابتدایی و متوسطه اول به صورت کامل قطعی شده است و دوره متوسطه دوم نیز تقریبا به اتمام رسیده و در پایه دهم نیز تنها یک مدرسه تعیین تکلیف نشده است که در هفته جاری این اقدام نیز عملی خواهد شد .

وی یکی از علل ثبت نام دیر هنگام دانش آموزان را مشکلات سامانه پادا و عدم دسترسی به اطلاعات عنوان کرد و در ادامه از اهتمام و تلاش مدیران مدارس شاهد در راستای ثبت نام دانش آموزان تشکر کرد و گفت: یکی از اولویت های این حوزه تکریم مراجعین و ارباب رجوع بوده است .

گفتنی است در ادامه این نشست در خصوص انتصاب تعدادی از مدیران مدارس شاهد استان طرح موضوع و تصمیم گیری شد و در ادامه پیرامون درخواست ستاد اجرایی شاهد شهرستانها در موضوعات ساعات مکمل مدارس شاهد و نحوه اختصاص نیرو به این موضوع بحث و تبادل نظر و تصمیم لازم اتخاذ شد. 

به اشتراک بگذارید :