10 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۱۵ ۱۰:۲۶:۲۸
کد مطلب:  1674653
مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان در جلسه شورای آموزش و پرورش بندرخمیر:
مدارس کم جمعیت اختیار برگزاری آموزشهای حضوری را دارند/ آموزش حضوری به صورت تدریجی

مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان گفت: برای بازگشائی مدارس تابع تصمیمات ستاد ملی کرونا هستیم و سیاست بر آموزش های حضوری با تأکید بر انجام زیر ساخت های بهداشتی است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان هرمزگان، ایرج بیت اللهی در جلسه شورای آموزش و پرورش بندر خمیر اظهار داشت: با توجه به شیوع بیماری کرونا، شرایط کشور عادی نیست، برای بازگشائی مدارس، تابع تصمیمات و سیاست های ستاد ملی کرونا هستیم.

وی افزود: از آنجایی که سیاست بر آموزش های حضوری با تأکید بر انجام زیر ساخت های بهداشتی است، مدارس کم جمعیت اختیار برگزاری آموزشهای حضوری با رعایت پروتکل های بهداشتی را دارند و  آموزش دیگر مدارس نیز به صورت تدریجی به سمت حضوری یا ترکیبی از حضوری و مجازی خواهد شد.
  
بیت اللهی، فراهم شدن زیر ساخت های بهداشتی برای یادگیری حضوری را مهم برشمرد و گفت: واکسیناسیون فرهنگیان، دانش آموزان، رانندگان سرویس مدارس و والدین و همچنین رعایت پروتکل های بهداشتی از الزامات برگزاری کلاس ها به صورت حضوری می باشد.

به گفته مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان، هیچ امکان، فضا و وسیله ای جایگزین کارکرد تربیتی معلم و مدرسه نخواهد شد و بازدهی یادگیری مجازی بسیار پایین تر از آموزش های چهره به چهره و بهره گیری از نفس گرم معلم می باشد و داشتن تنها آموزشهای مجازی، افت تحصیلی بیسوادی پنهان و آشکار دانش آموزان را به دنبال خواهد داشت. 

بیت اللهی اضافه کرد: بخشی از شخصیت فردی و اجتماعی و همچنین رشد فکری و عاطفی در مدرسه اتفاق می افتد و در نبود آموزش های حضوری در مدرسه، رشد شخصیت، اجتماعی شدن و جامعه پذیری کودکان دچار اخلال و تأخیر خواهد شد.

این مسئول اظهار داشت: ۹۸ درصد مدارس استان هرمزگان تحت وب و اینترنت هستند ولی برای استفاده بهینه از شبکه شاد و دیگر ملزومات آموزش مجازی نیاز به اینترنت پرسرعت می باشد که این بستر باید برای همه دانش آموزان فراهم شود.

بیت اللهی بیان داشت: تبلت دانش آموزی یکی از زیر ساخت های مورد نیاز در یادگیری غیر حضوری است که در این راستا بیش از چهار هزار دستگاه با کمک نهادهای حمایتی، صنایع و خیرین، بانک ها و غیره در سال تحصیلی گذشته تهیه و در اختیار دانش آموزان بی بضاعت قرار گرفت.

مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان گفت: با تلاش کرد تا دغدغه خانواده ها و دانش آموزان برای حضور در کلاس های درس را کاهش داد و شاهد از سر گیری یادگیری حضوری دانش آموزان باشیم.

بیت اللهی خاطر نشان ساخت: یکی از چالش های پیش رو، شناسایی تارکان تحصیل و بازماندگان تحصیل است و ائمه جماعت اهل شیعه و سنت می توانند راه گشای آموزش و پرورش در این مسیر باشند و آموزش و پرورش هرمزگان آمادگی این را دارد که همه ملزومات تحصیل دانش آموزان بی بضاعت را از جمله البسه، کتاب، لوازم التحریر و غیره را پیگیری و فراهم کند تا وضعیت بد اقتصادی خانواده ها، مانع ترک تحصیل دانش آموزان نشود. 

به اشتراک بگذارید :