15 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۱۵ ۱۰:۱۶:۰۰
کد مطلب:  1674607
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان کرمانشاه:
تعلیم و تربیت 33 هزار کلاس‌اولیِ استان از مهر ماه آغاز می‌شود

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان گفت: در هر شرایط کرونایی، کار تعلیم و تربیت 33 هزار کلاس‌اولی استان از مهر ماه آغاز می‌شود.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمانشاه، ناهید فضلی اظهار کرد: بر اساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته امسال باید حدود 33هزار نوآموز کلاس اولی در مدارس استان ثبت نام شوند که تاکنون بیش از 90 درصد این نوآموزان در مدارس ثبت‌نام شده و به زودی این عدد تکمیل خواهد شد.

وی با بیان این‌که هم‌اکنون 31 هزار نوآموز کلاس اولی در مراکز سنجش سلامت استان نوبت گیری شده‌اند، گفت: کار سنجش سلامت نوآموزان کلاس‌اولی در پایگاه‌های سنجش سلامت تا پایان شهریور ماه تمدید شده است.

 معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان با بیان این‌که هنوز برخی از والدین به‌ویژه در شهر کرمانشاه از ثبت‌نام فرزندان خود در مدارس خودداری می‌کنند، چون نگران سلامت فرزندانشان هستند، گفت: به خانواده‌ها اطمینان خاطر می‌دهیم هیچ چیز به اندازه سلامت دانش‌آموزان برای کادر تعلیم و تربیت اهمیت ندارد.

وی با تاکید بر این‌که کودکان دو حق امنیت و تربیت را دارند که خانواده‌ها حق ندارند هیچ کدام از این حقوق را فدای دیگری کنند، تصریح کرد: باید همه دانش‌آموزان ثبت‌نام کنند که آسیب آموزشی نبینند، هرچند سلامت آنها اولویت اول ما و خانواه‌ها است.

فضلی از والدینی که هنوز برای ثبت نام فرزندان خود اقدام نکرده اند، خواست تا حتما با مراجعه به مدارس، کلاس اولی‌ها را ثبت‌نام کنند.

فضلی در ادامه اشاره‌ای هم به آغاز فرآیند آموزش والدین کلاس‌اولی‌ها در استان از اول شهریور داشت و گفت: پژوهش‌ها نشان داده آن دسته از والدین کلاس اولی‌ها که سال گذشته در کنار معلم‌ها برای آموزش فرزندانشان پای کار بودند، فرزندانشان نتایج بهتری را در ارزشیابی های پایان سال کسب کردند.

فضلی سپس با اشاره به اینکه آمادگی بازگشایی مدارس به صورت حضوری و مجازی را در استان داریم، گفت: تابع وزارت آموزش و پرورش و تصمیمات ستاد ملی کرونا هستیم و برای آغاز فرآیند تعلیم و تربیت در هر شرایط کرونایی آمادگی داریم.

 

به اشتراک بگذارید :