10 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۱۵ ۰۹:۲۹:۳۹
کد مطلب:  1674511
با حضور مدیرکل دفتر حقوقی وزارت آموزش و پرورش انجام شد؛
۲۷۱ فقره از املاک فاقد سند آموزش و پرورش در مازندران با ارزشی بالغ بر 5 هزارمیلیارد تومان تعیین تکلیف شد

با حضور مدیرکل دفتر حقوقی وزارت آموزش و پرورش درشهرستان نوشهر، ۲۷۱ فقره از املاک فاقد سند آموزش و پرورش تعیین تکلیف شد.

ه گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «منصور اردستانی» در جلسه تعیین تکلیف املاک و مستغلات تحت تصرف آموزش و پرورش مازندران که صبح امروز با حضور مومن‌آبادی مدیرکل توافقات سازمان اموال و املاک کشور، سعدی‌پور مدیرکل آموزش و پرورش مازندران و قلی زاده مدیرکل اموال و املاک استان در ساختمان اداره‌کل اموال و املاک مازندران برگزار شد، خدمت به مردم را مبنای همه امور دانسته و گفت: در این صورت است که می‌توانیم مشکلات را حل کنیم.
وی افزود: همه ما در راستای خدمت به مردم دارای جایگاه و شأنیت هستیم و پیگیری تحصیل سند برای املاک آموزش و پرورش نیز در همین راستا دنبال می‌شود.
مدیرکل دفتر حقوقی وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: سازمانهای بلوغ یافته چالشهای خود را با گفت و گو حل می کنند و توان حل اختلافات و مشکلاتشان را با گفتگو دارند.
اردستانی ادامه داد: این اراده در وزارت آموزش و پرورش و سازمان اموال و املاک کشور وجود دارد و تأکید طرفین بر حل مسائل بلاتکلیف است.
وی اظهار کرد: املاکی که در تصرف آموزش و پرورش بوده و متعلق به بنیاد مستضعفان و بنیاد علوی است به دوگروه تقسیم می شوند.گروه الف مربوط به فضاهای آموزشی و پرورشی تا قبل از سال ۱۳۷۷ و گروه ب مربوط به فضاهای غیر آموزشی قبل و بعد از سال ۷۷ و فضاهای آموزشی و پرورشی بعد از سال ۷۷ است.
این مقام مسئول با تأکید بر ایجاد درک متقابل و فهم مشترک از مأموریت‌های طرفین خاطرنشان کرد: نگاه موجود، رعایت عدالت و انصاف در حل و فصل موضوعات است.
در ابتدای این جلسه «علیرضا سعدی‌پور» با ابراز امیدواری از نگاه‌های جدید ایجاد شده در حوزه تحصیل اسناد برای املاک و مستغلات آموزش و پرورش اظهار کرد: در سالهای گذشته بانک اطلاعاتی در این خصوص وجود نداشت ولی در حال حاضر این مشکلات کم کم در حال خل شدن و املاک آموزش و پرورش درحال سنددار شدن است.

در این جلسه در خصوص ۲۷۱ فقره از املاک در تصرف آموزش و پرورش مازندران تحلیل و بررسی های تخصصی صورت پذیرفته و در مورد انتقال اسناد املاک مربوطه به آموزش و پرورش تصمیم گیری شد.

به اشتراک بگذارید :