18 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۱۵ ۰۹:۰۱:۴۱
کد مطلب:  1674443
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش‌و‌پرورش؛
والدین در صورت بروز مشکل در سامانه پادا حضوری ثبت‌نام کنند

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: والدین می‌توانند در صورت بروز برخی مشکلات در سامانه پادا (پرونده الکترونیکی دانش آموزی) برای ثبت‌نام به صورت حضوری به مدارس مراجعه کنند.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی آموزش‌و‌پرورش استان چهارمحال‌و‌بختیاری، رضوان حکیم زاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا افزود: سیاست آموزش و پرورش ثبت نام حداکثری در مدارس است، هیچ دانش‌آموزی نباید به دلیل مشکلات سامانه از ثبت نام جا بماند.

حکیم‌زاده ادامه داد: اگر در فرایند ثبت‌نام مشکلی ایجاد شد، امکان مراجعه به مدارس وجود دارد. چنانچه برخی والدین نتوانستند از امکانات سامانه پادا استفاده کنند یا با مشکلات زیرساخت فناوری روبرو شدند ثبت نام فرزندان خود را به صورت حضوری در مدارس انجام دهند.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش درباره ثبت نام دانش آموزان هم گفت: ثبت نام با توجه به تمهیدات اندیشده شده، در حال انجام است و بیشتر دانش آموزان در ورودی پایه اول و میان پایه ثبت نام شده اند.

حکیم زاده یادآور شد: با توجه به هماهنگی با سازمان آموزش و پرورش استثنایی، درصد بسیاری از سنجش کلاس اولی‌ها انجام شده است.

سیدجواد حسینی رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی پیش از این درمورد سنجش سلامت نوآموزان گفت: تاکنون یک میلیون و ۲۹۲ هزار نوآموز بدو ورود به دبستان معادل حدود ۹۷ درصد در برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوبت‌گیری کرده‌اند که از این تعداد یک میلیون و ۱۱۱ هزار نفر معادل با ۸۱ درصد ارزیابی شده‌اند.

مشکلات سامانه سیدا برطرف شد

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش همچنین درخصوص ثبت نام نوآموزان پیش دبستانی گفت: مشکلاتی در سامانه سیدا (سامانه یکپارچه دانش آموزی) برای ثبت‌نام این نوآموزان وجود داشت که این مشکلات از هفته گذشته برطرف شده و آنها نیز می توانند ثبت نام کنند.

حکیم زاده افزود: در حال حاضر تمرکز ثبت نام روی پیش‌دبستانی‌ها است، چراکه بیشتر کلاس اولی‌ها سنجش سلامت نوآموزان را انجام داده اند.

وی با بیان اینکه امور ثبت نام به خوبی انجام می‌شود و مشکلی نسبت به سال گذشته وجود ندارد، خاطرنشان کرد: ثبت نام دانش آموزان کلاس اولی به صورت حضوری است، البته آنها هم می‌توانستند پیش ثبت‌نام را  در سامانه پادا انجام دهند.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش یادآور شد: ثبت‌نام سایر پایه‌های تحصیلی از درگاه پادا در سامانه سیدا انجام می‌شود و برای میان پایه‌ها به صورت اتوماتیک در سیستم ارتقا پیدا می کند، به جز در مواردی که دانش‌آموزی قصد تغییر مدرسه داشته باشد که مستلزم این است که پیگری‌هایی در این خصوص انجام دهد.

به اشتراک بگذارید :