15 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۱۳ ۱۳:۰۵:۰۰
کد مطلب:  1674241
گزارش؛ در شورای پروژه مهر استان آذربایجان شرقی چه مواردی مطرح شد؟

" تولید محتوای آموزشی، آغاز رسمی بازگشایی مدارس از اول مهر، درصد استفاده دانش اموزان استان از آموزش مجازی و توزیع بسته های بهداشتی و..." عناوین مطرح شده در جلسه شورای پروژه مهر استان در روز شنبه 11 شهریور ماه 1400 بود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، شورای پروژه مهر استان صبح امروز در اداره کل با حضور اعضای ستاد برگزار شد. اهم موارد مطروحه در شورای پروژه مهر استان آذربایجان شرقی را می توانید در گزارشی به شرح زیر بخوانید:

عاشور اکرمی دبیر پروژه مهر استان رویکرد وزارت آموزش و پرورش را بازگشایی آرام و تدریجی عنوان کرد و گفت: سال تحصیلی جدید بطور رسمی از اول مهر شروع خواهد شد.

معاون آموزش متوسطه استان با تاکید بر اینکه اطلس دسترسی دانش آموزان به آموزش حتما پیگیری و مشخص شود از برگزاری مراسم روز بازگشایی همزمان با سراسر کشور بصورت نمادین در استان و مناطق خبر داد.

وی خاطرنشان شد: موضوع دسترسی دانش آموزان به آموزش های تلویزیونی و اینترنتی و ... که نیازمند ورود سایر نهادها و سازمان ها است به جد پیگیری شود.

تولید محتوای آموزشی با استفاده از نرم افزارهای به روز

کامیار قهرمانی فرد نیز در این جلسه گفت:5400 محتوای آموزشی تولید شده در سال گذشته در دبیرخانه های سراسر استان در حال بازبینی و بروزرسانی جهت استفاده در سال تحصیلی آتی در حال کارسازی است.

به گفته ی معاون آموزش ابتدایی استان همکاران آموزش ابتدایی با استفاده از نرم افزارهای بروز آموزشی در حال تولید محتوای آموزشی هستند.

درصد اتصال اینترنت در سالتحصیلی گذشته 73 درصد بوده است

ناصر تاری زاده در ادامه جلسه گفت: دوره های آموزشی با جزئیات آموزش در فضای مجازی ویژه معلمان در حال انجام است.

رئیس اداره متوسطه دوره دوم استان با اشاره به اینکه درصد اتصال به اینترنت در سال تحصیلی گذشته 73درصد بوده است، گفت: 27 درصد  دانش آموزان استان تحت پوشش اینترنت نیستند.

وی افزود: پارسال 6620 دستگاه تبلت آموزشی و ... توسط خیرین و سایر اعتبارات تامین و تحویل دانش آموزان شد.

مهدی علامی نیز در ادامه جلسه گفت: تجارب ارزنده ای از لحاظ نرم افزار و آموزشهای ارائه شده در بحث آموزش های مجازی در حوزه متوسطه از سال تحصیلی گذشته وجود دارد.

رئیس اداره تکنولوژی و گروه های آموزشی استان با بیان اینکه 16 عنوان کارگاه تولید محتوا در حوزه متوسطه علاوه بر تدوین درس نامه ها فعال هستند، افزود: بخش وسیعی از محتواهای تولید شده در سایت گروه های آموزش متوسطه استان قابل دریافت است.

توزیع بسته های بهداشتی در مناطق محروم همزمان با آغاز سالتحصیلی

داریوش حکیمی در جلسه ی شورای پروژه مهر استان ابراز داشت: مشکل سرویس های بهداشتی نیازمند توجه جدی از سوی مرکز در راستای مرمت، بازسازی و یا احداث این مهم است.

به گفته ی رئیس اداره سلامت و تندرستی ، 1000 بسته بهداشتی با جامعه هدف دانش آموزان  مناطق محروم همزمان با آغاز سال جدید توزیع خواهد شد.

ملاک عمل آموزش و پرورش  در سالتحصیلی تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا است

حسین صبور در ادامه جلسه شورای پروژه مهر استان رویکرد رسانه ای مجموعه را ایجاد آرامش روانی در جامعه برای آغاز بانشاط سال جدید تحصیلی عنوان کرد.

رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی استان تاکید کرد: ملاک عمل آموزش و پرورش  در سال آتی تحصیلی، تصمیمات ستاد ملی مقابله با بیماری کروناست.

علی مظفری رئیس اداره بازرسی و رسیدگی به شکایات اداره کل گفت: نظارت و ارزیابی عملکرد مجموعه ی بخش های آموزش و پرورش استان در تحقق اهداف، نقش اساسی را ایفا می کند./ روشنی

 

spp.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

https://shad.ir/azarbaijansharghistudents            کانال آموزش و پرورش استان در شبکه شاد

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

به اشتراک بگذارید :