15 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۱۴ ۲۰:۴۷:۳۴
کد مطلب:  1674083
معاون آموزش متوسطه و دبیر شورای پروژه مهر آموزش و پرورش استان خبر داد:
آغاز رسمی سال جدید تحصیلی در مدارس آذربایجان شرقی از اول مهر

معاون آموزش متوسطه و دبیر شورای پروژه مهر آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی ظهر امروز طی گفتگوی زنده در برنامه سیزلر مسئولار رادیو تبریز از آغاز رسمی سال جدید تحصیلی مدارس از اول مهر خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی عاشور اکرمی در این برنامه زنده رادیویی گفت: بازگشایی مدارس بر اساس تصویب مجلس شورای اسلامی از اول مهرماه به صورت غیر حضوری آغاز شده تا زمینه و مقدمات آموزش حضوری از جمله واکسیناسیون معلمان، اولیای دانش آموزان و رانندگان سرویس های مدارس فراهم شود.

اکرمی افزود: آموزش ها از اول آبان ماه به صورت ترکیبی خواهد بود چرا که سیاست وزارت آموزش و پرورش اقتضائی است.

این مقام مسئول در دستگاه تعلیم و تربیت آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی ادامه داد: مدارسی که زیر ۱۵۰ نفر و یا بیشتر از ۱۵۰ دانش آموز دارند در صورت داشتن فضای مناسب و ظرفیت کافی می‌توانند کل دانش آموزان را به گروه های ۷۵ نفری تقسیم کرده و با فاصله در کلاسهای ده نفری حضوری تدریس کنند.

اکرمی در مورد دانش آموزان عشایری و روستایی هم گفت: در صورتی که تعداد دانش آموزان زیر ۱۰ نفر باشد آموزشها تماماً به صورت حضوری خواهند بود.

معاون آموزش متوسطه استان آذربایجان شرقی در مورد دانش آموزانی هم که هیچ‌گونه امکان آموزش حضوری ندارند افزود: در این مناطق از آموزش های تلویزیونی استفاده میکنیم.

اکرمی اعلام کرد: حدود ۸۰ درصد فرهنگیان در استان واکسینه شده اند که پس از واکسینه شدن خانواده‌های دانش‌آموزان و سرویس‌های مدارس پیش‌بینی می‌کنیم از اول آبان ما شاهد آموزش های حضوری باشد.

spp.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

https://shad.ir/azarbaijansharghistudents            کانال آموزش و پرورش استان در شبکه شاد

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

به اشتراک بگذارید :