15 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۱۴ ۱۵:۴۶:۱۷
کد مطلب:  1673929
مدیرکل آموزش وپرورش استان کرمانشاه مطرح کرد:
طولانی شدن آموزش مجازی لطمات جبران ناپذیری به دانش آموزان وارد می کند

مدیرکل آموزش و پرورش استان با اشاره به اینکه طولانی شدن آموزش غیرحضوری و مجازی لطمات جبران‌ناپذیری به دانش‌آموزان وارد می‌کند، گفت: هر چقدر از آموزش حضوری بیشتر فاصله بگیریم این لطمات بیشتر است و در سالیان بعد اثرات آن را مشاهده می‌کنیم.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمانشاه، مجید یزدان‌پناه روز یکشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش که در سرسرای شهدای دولت استانداری برگزار شد، بر فراموش نشدن حق آموزش و سلامت همه دانش‌آموزان تاکید کرد و افزود: شرایطی را فراهم می‌کنیم تا خانواده‌ها بدون هیچ‌گونه نگرانی و با امنیت خاطر تمام فرزندان خود را به مدرسه بفرستند.

وی از واکسینه شدن بیش از ۹۰ درصد از معلمان و فرهنگیان استان خبر داد و اظهار کرد: سه مرکز ویژه واکسیناسیون فرهنگیان فعال است و تاکنون بیش از ۹۰درصد از فرهنگیان نوبت اول واکسن و ۱۸.۵ درصد هم نوبت دوم واکسن را دریافت کردند و تا اول مهر هم همه کسانی که با دانش‌آموزان در ارتباط هستند مانند والدین آنها و راننده سرویس هم ۲ نوبت واکسن خود را دریافت می‌کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش مصوبات ستاد ملی و استانی کرونا را لازم‌الاجرا دانست و یادآور شد: آموزش و پرورش استان برای هر سه سناریو یعنی آموزش حضوری، مجازی و تلفیقی آمادگی کامل را دارد و در این خصوص تایع تصمیمات ستاد کرونا است.

 یزدان‌پناه از ثبت‌نام بیش از ۹۰ درصد دانش‌آموزان استان در مدارس خبر داد و گفت: از مجموع ۳۶۴ هزار دانش‌آموز در استان کرمانشاه، ۲۶ هزار و ۵۰۰نفر در مقطع پیش‌دبستانی، ۱۸۵ هزار در مقطع ابتدایی، ۸۲ هزار و ۳۳۵ نفر در مقطع متوسطه اول و ۷۰ هزار و ۱۹۵ دانش‌آموز در مقطع متوسطه دوم داریم که ثبت نام بیش از ۹۰ درصد آنها انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه حدود پنج میلیون دانش‌آموز در کشور تبلت ندارند، تاکید کرد: تا پایان تیر ماه ۱۴۰۰ تعداد سه هزار و ۵۵۰ تبلت بین دانش‌آموزان نیازمند توزیع شد و اکنون بیش از ۲۷ هزار  دانش‌آموز کرمانشاهی تبلت ندارند که نیازمند کمک بانک‌ها، خیرین و نهادهای ذی‌ربط هستند.

 

به اشتراک بگذارید :