18 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۱۴ ۱۴:۵۲:۲۸
کد مطلب:  1673889
رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان گیلان خبر داد:
سنجش سلامت 26 هزار و 36 نوآموز بدو ورود به دبستان

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان گیلان گفت: اولیاء ۲۹ هزار و ۳۴۱ نوآموز برای سنجش سلامت و آمادگی تحصیلی فرزندشان نوبت گرفته اند که از این تعداد ۲۶ هزار و ۳۶۱ نفر سنجش شدند و بقیه نیز به نوبت، ارزیابی می شوند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، رقیه کریمی با اشاره به ضرورت مراجعه هر سریع تر خانواده ها برای نام نویسی و انجام سنجش سلامت نوآموزان اظهار داشت: نوبت گیری سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان و اعلام زمان و مکان برای سنجش به اولیاء نوآموز بر عهده مدیران مدارس است. وی با تشریح برخی نتایج سنجش نوآموزان به پایه اول خاطرنشان کرد: از مجموع نوآموزان تحت پوشش طرح سنجش سلامت و آمادگی تحصیلی در گیلان، ۲۱ هزار و ۱۰۴ نفر بدون مشکل به مدارس عادی معرفی و پنج هزار و ۲۵۷ نفر به دلیل مشکلات بینایی، شنوایی، هوش و جسمی و حرکتی به بخش تخصصی ارجاع داده شدند. 

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی گیلان با اشاره به فعالیت ۲۷ پایگاه اولیه سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان از پنجم تیرماه امسال اضافه کرد: در حال حاضر سنجش نوآموزان در بیشتر پایگاه ها به پایان رسیده و هم اکنون چهار پایگاه در رشت و تالش، لنگرود و لاهیجان  فعال است. 

کریمی درباره زمان سنجش سلامت پیش دبستانی ها نیز اظهار داشت: طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی پیش دبستانی ها نیز از اول مهر آغاز خواهد شد و تا پایان آبان ماه به مدت دو ماه ادامه دارد.

به اشتراک بگذارید :