18 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۱۴ ۰۹:۰۰:۰۰
کد مطلب:  1673529
معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان بوشهر:
۴۱۰ نفر از اتباع در سال تحصیلی جدید خدمات سوادآموزی دریافت می‌کنند

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: 410 نفر از اتباع در سال تحصیلی 1400 - 1401 خدمات سوادآموزی را دریافت خواهند کرد.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی، سید مجتبی هاشمی نژاد ضمن بیان این که ثبت نام اتباع خارجی در دوره های مختلف سوادآموزی نیز به مانند سوادآموزی ایرانیان شروع شده است، اظهار داشت: این طرح در جهت تحقق منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در خصوص ارائه خدمات آموزشی به اتباع و همچنین توسعه مهارت سواد و سوادآموزی در بین افراد محروم از سواد و کم سواد پناهندگان خارجی در استان بوشهر به اجرا در می آید.

وی اضافه کرد: در سال گذشته نیز 486 نفر از اتباع خارجی جذب دوره های سوادآموزی و انتقال شده‌اند که همگی آنان اتباع کشور افغانستان بودند.

هاشمی نژاد افزود: مقام معظم رهبری در این زمینه فرموده اند: "همه کودکان افغانستانی، چه آن ‌ها که دارای شرایط قانونی حضور در ایران هستند و چه آن‌ ها که مدارک قانونی حضور در ایران را ندارد باید در مدارس دولتی ثبت‌نام شوند و هیچ کودک افغانستانی حتی مهاجرینی که به‌صورت غیرقانونی و بی ‌مدرک در ایران حضور دارند نباید از تحصیل باز بمانند و همه آن‌ ها باید در مدارس ایرانی ثبت‌نام شوند"، لذا مجموعه سوادآموزی نیز با عنایت به منویات مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) و اجرای رسالت آموزش سواد به پناهندگان و اتباع خارجی، در چهار دهه گذشته به این امر اهتمام نموده است.

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان بوشهر ضمن تشریح این طرح بیان کرد: معاونت سوادآموزی علاوه بر فعالیت ‌های معمول سالانه که به‌عنوان طرح عادی مطرح است، با همکاری کمیساریای عالی پناهندگان ملل متحد و با هماهنگی اداره کل اتباع و امور مهاجرین استانداری بوشهر با انعقاد تفاهم‌ نامه ‌های همکاری مشترک نسبت به شناسایی و جذب اتباع و مهاجرین خارجی اقدام می نماید.

وی تصریح کرد: طرح سوادآموزی اتباع در سال جاری در شهرستان ها و مناطق بوشهر، تنگستان، دشتستان، دشتی، دیر و کنگان اجرا می شود و اتباع کشورهای خارجی ساکن در این شهرستان ها و مناطق می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام به واحدهای سوادآموزی ادارت آموزش و پرورش مراجعه کنند.

به اشتراک بگذارید :