23 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۱۷ ۱۱:۵۰:۱۶
کد مطلب:  oqihXqLv
رئیس اداره قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش فارس خبر داد :
درخشش دانش آموزان فارس در مسابقات کشوری قرآن، عترت و نماز

رئیس اداره قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش فارس گفت: دانش آموزان فارس در مرحله کشوری مسابقات قرآن، عترت و نماز ، موفق به کسب 18 مقام اول تا پنجم این مسابقات شدند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس ،  حسینعلی معزی گفت: مسابقات قرآن، عترت و نماز  دانش آموزان در سال تحصیلی 95-94 ، با حضور بیش از 60 درصد دانش آموزان فارس در مراحل مختلف آموزشگاه ، شهرستان، مناطق همجوار و استان برگزار شد.

وی گفت: این مسابقات در 12 رشته مختلف شامل " حفظ( عمومی،ویژه و موضوعی )، قرائت  ( تحقیق و ترتیل) ، تفسیر قرآن کریم،  نهج البلاغه، صحیفه سجادیه، مداحی، احکام، اذان و انشای نماز برگزار شد که در پایان ، 73 تن از دانش آموزان منتخب فارس در رشته های مختلف ، برای حضور در مرحله کشوری اعزام شدند.

وی با بیان اینکه" مرحله کشوری این مسابقات در شهر مشهد مقدس  و همدان برگزار شد ، افزود : از بین73  دانش آموز منتخب استان فارس در رشته های مختلف ، قرآن ، عترت و نماز  18 تن  موفق به کسب رتبه های اول تا پنجم  کشوری شدند.

وی گفت: در رشته انشای نماز، کسب  مقام اول توسط فاطمه فرزانه از خرامه  و حسین زارع از لارستان  ،   مقام سومی  توسط آرین محزون از ناحیه 2 شیراز و کسب مقام چهارم توسط فاطمه توفیق زاده  از فسا ،حاصل کار  دانش آموزان فارس دراین رشته  بود.

معزی افزود : در رشته احکام ، علیرضا عباسی  از لارستان موفق به کسب مقام دوم شد و  زینب هاشمی نیز  از ناحیه 4 شیراز  مقام چهارم  کشوری این مسابقات را از آن خود کرد.

رئیس اداره قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش فارس  گفت:  در رشته نهج البلاغه، سیدمحمد میلاد دانشور از ناحیه 2 شیراز مقام اول مسابقات کشوری را کسب کرد  و زینب حکیمی نیز از آباده ،در این رشته به مقام پنجم دست یافت.

وی سایر دانش آموزان منتخب استان فارس در رشته های مختلف  این مسابقات را به شرح زیر معرفی کرد:

در رشته صحیفه سجادیه، زهرا دهقانی از خشت و کمارج  به مقام چهارم دست یافت.

در رشته حفظ عمومی محمد صادق پسندیده کار از فسا و مرضیه حبیبی از سپیدان به مقام چهارم و معصومه رستگارپویا از قائمیه نیز به  مقام پنجم دست یافت.

در رشته حفظ 5 جزء  محمد رضا دلپذیر  از کازرون و علی فتحی از گراش ،  مقام چهارم این مسابقات را کسب کردند.

در رشته حفظ 10 جزء، محمد باقر جعفری  از قائمیه به مقام چهارم  و در رشته تفسیر نیز محمد معین صادقی  از ناحیه 1 شیراز به مقام سوم دست یافتند.

در رشته قرائت ترتیل ،منصور الله رحیمی  از ناحیه 2 شیراز  به مقام چهارم دست یافت و  امیر حسین مبارکی  از نی ریز نیز  در رشته مداحی ، عنوان  سوم مسابقات کشوری را به دست آورد.

به اشتراک بگذارید :