18 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۱۳ ۱۷:۳۴:۰۷
کد مطلب:  1672799
معاون پژوهش، برنامه ریزی و توسعه منابع اداره کل آموزش و پرورش قزوین:
۱۰۰ میلیارد تومان پاداش پایان خدمت فرهنگیان قزوینی پرداخت می‌شود

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی و به نقل از خبرگزاری ایرنا؛نجم الدین فلاح شکراوی معاون پژوهش، توسعه و برنامه‌ریزی نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین گفت: امسال ۱۰۰ میلیارد تومان پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته قزوینی باید پرداخت شود که در صورت تأمین اعتبار به زودی انجام خواهد شد.

 شکراوی افزود: تاکنون پاداش خدمت بازنشستگان پیش از سال ۹۹ به طور کامل تسویه شده است و مابقی مطالبات بازنشستگان سال ۹۹ نیز در سال ۱۴۰۰ پرداخت می شود.

وی اظهار داشت: پیگیری‌هایی لازم در دولت صورت گرفته و با اقدام مساعد سازمان برنامه‌ و بودجه، اعتبار مورد نیاز برای پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته تأمین شده است.

شکراوی با اشاره به طرح رتبه بندی فرهنگیان، تصریح کرد:این طرح بر اساس سند تحول بنیادین نظام آموزشی یکی از موضوعات مهمی است که در جهت بهبود سطح معیشتی معلمان و در راستای ارتقای شایستگی حرفه‌ای آنها حائز اهمیت است.

وی با بیان اینکه در این طرح معلمان به پنج دسته رتبه‌بندی می‌شوند، تاکید کرد: بر اساس این طرح، معلمان همچون اساتید دانشگاه در گروه‌های مربی معلم، استادیار معلم، دانشیار معلم و استاد معلم تقسیم بندی شده‌اند و هر گروه امتیازهای ویژه خود را خواهند داشت.

این مسوول با بیان اینکه این طرح متضمن بهبود کیفیت آموزشی دانش آموزان خواهد بود،افزود: مهمترین مشکل در اجرای این طرح داشتن بار مالی فراوان برای دولت است که نیازمند تخصیص بودجه برای اجرای آن خواهد بود.

شکراوی افزود: سوابق و مدرک تحصیلی، شرکت معلمان در فعالیت‌های مدرسه، داشتن مقالات علمی و پژوهشی و خدمت در مناطق محروم بخشی از شرایط برای رتبه‌بندی معلمان در این طرح است.

استان قزوین دارای ۲۳۵ هزار دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی است که بیش از ۱۷ هزار فرهنگی کار آموزش آنها را برعهده دارند.

به اشتراک بگذارید :