10 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۱۳ ۱۸:۴۰:۰۰
کد مطلب:  1672773
در امتداد نهضت مدرسه سازی:
بزرگترین پروژه آموزشی خیرساز در پارسیان به بهره برداری رسید

حضور استاندار استان هرمزگان، بزرگترین پروژه آموزشی خیرساز پارسیان با ۱۸ کلاس درس به بهره برداری رشید.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان هرمزگان و به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان پارسیان؛  دو پروژه آموزشی دبستان ۱۲ و ۶ کلاسه خیرساز شهر کوشکنار و دهستان بوچیر با حضور استاندار و دیگر مسوولین استانی و شهرستانی افتتاح شد.

مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس هرمزگان در آیین افتتاحیه این پروژه ها، گفت: دبستان ۱۲ کلاسه شهر کوشکنار با مشارکت ۵۰ درصدی خیر نیک اندیش حاج حسن قاسم و با زیربنایی به مساحت یک هزار و ۷۵۰ متر مربع و اعتباری بالغ بر ۱۳۵ میلیارد ریال ساخته شده است که یکی از زیباترین طرح های فضای آموزشی استان می باشد.

سید فخرالدین هاشمی ادامه داد: مدرسه شش کلاسه دهستان بوچیر نیز با اعتباری بالغ بر ۳۲ میلیارد ریال و با مشارکت صدرصدی خیر نیک اندیش حاج ابراهیم عبدالعزیز عبدالغنی در مساحت ۴۱۳ مترمربع احداث شده است.

وی با بیان اینکه در چهار سال اخیر نهضت مدرسه سازی از رشد جمعیت دانش آموزی پیش افتاده است، عنوان کرد: با وجود رشد ۸۰ هزار نفری دانش آموزان استان در سالیان اخیر، سرانه فضای آموزشی از ۴/۵۵ به ۵/۵ افزایش یافته و یک متر سرانه فضای آموزشی ارتقا پیدا کرده است.

هاشمی تصریح کرد: سرانه فضای آموزشی شهرستان پارسیان با حضور موثر مدیر آموزش و پرورش و همراهی و همت خیرین نیک اندیش به ۸/۳۹ متر مربع رسیده و از سرانه استاندارد فضای آموزشی کشور نیز عبور کرد و از محدود شهرستان های کشور بوده که به این مهم دست یافته است.

مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس افزود: افزایش سرانه فضای آموزشی در موفقیت اخیر دانش آموزان این شهرستان نقش مهمی ایفا کرده و امید می رود نقش پررنگ خیرین و حمایت استاندار از چرخه ی ساخت مدرسه سازی مستدام باشد.

به اشتراک بگذارید :