13 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۱۳ ۱۴:۲۰:۵۸
کد مطلب:  1672717
مرحله کشوری مسابقات دانش آموزی انرژی های نوین با گرایش ماشین های خورشیدی آبی و خاکی در شیراز برگزار شد

مسئول پژوهش سرا‌های دانش آموزی آموزش و پرورش فارس گفت: دومین دوره مسابقات علمی -پژوهشی دانش آموزان کشور با 10 گرایش و شرکت بیش از 50 هزار دانش آموز از سراسر کشور برگزار شد که خوشبختانه شیراز میزبان گرایش انرژی های نوین در این دوره از مسابقات بود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، دکتر رضا پور خسروانی در حاشیه مرحله کشوری مسابقات دانش آموزی انرژی های نوین با گرایش ماشین های خورشیدی آبی و خاکی در شیراز ، گفت: مراحل منطقه ای و استانی این مسابقات در اردیبهشت ماه انجام شد  که 23 آثار منتخب امروز به صورت حضوری به رقابت پرداختند.

مسئول پژوهش سرا‌های دانش آموزی آموزش و پرورش فارس گفت: مسابقات کشوری انرژی های نوین از شاخه هایی بود که امسال به مسابقات علمی-پژوهشی اضافه شد و پژوهشسرای اسدالله اسدی ناحیه 3 شیراز افتخار میزبانی این مسابقات را داشت.

پور خسروانی با بیان اینکه  گرایش ماشین های خورشیدی آبی و خاکی ویژه دانش آموزان دوره دوم ایتدایی بوده است گفت: هدف از برگزاری این مسابقات ترویج علوم نوین و آموزش روشهای پژوهش و کارگروهی به دانش آموزان است.

وی گفت: ایده پردازی خلاقانه، مقاله نویسی ترویجی ، انیمیشن و فیلم، کتابچه مصور ، پکیج های خورشیدی، دست سازه های سبز و ماشین های خورشیدی آبی و خاکی از محور های برگزاری این مسابقات به میزبانی شیراز بود.

مسئول پژوهش سرا‌های دانش آموزی آموزش و پرورش فارس افزود: تا 15 شهریور ماه نتایج این مسابقات به وزارت آموزش و پرورش برای اطلاع رسانی گسترده به سراسر کشور ارسال خواهد شد.

رییس آموزش و پرورش ناحیه 3 شیراز نیز گفت: این مسابقات فرصت خوبی برای آشنا سازی و هدایت دانش آموزان به رشته های فنی و حرفه ای و کاردانش جهت مهارت آموزی آنان است.

محمد کماندار گفت: باید شناسایی و کاربرد انرژی های نوین را بر پایه اهداف سند تحول بنیادین به دانش آموزان آموزش دهیم و از محورهای اصلی برنامه های درسی قرار دهیم.

کماندار افزود: ماشین هایی که در این مسابقات به رقابت پرداختند صرفا با استفاده از پنل های خورشیدی و بدون استفاده از برق و باتری حرکت می کنند که این مساله یک دستاورد بزرگ در حوزه دانش آموزی است.

به اشتراک بگذارید :