3 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۱۳ ۱۳:۵۸:۳۶
کد مطلب:  1672661
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش خراسان رضوی:
براساس پیش نویس ارسالی وزارت آموزش و پرورش، بازگشایی مدارس تدریجی و ترکیبی خواهد بود

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش خراسان رضوی در سومین جلسه پروژه مهر (هماهنگی آئین بازگشایی مدارس) سال تحصیلی1401- 1400 گفت: براساس پیش نویس ارسالی وزارت آموزش و پرورش، بازگشایی مدارس در سال تحصیلی پیش رو به صورت تدریجی و ترکیبی خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی، رضا صابری تولایی در این جلسه با بیان این که براساس پیش نویس ارسالی وزارت آموزش و پرورش، بازگشایی مدارس در سال تحصیلی پیش رو به صورت تدریجی و ترکیبی خواهد بود گفت: تاکید دستگاه تعلیم و تربیت بر آموزش حضوری است، امسال نیز به شورای مدرسه و مدیران مدارس اختیاراتی داده شده است تا با توجه به شرایط موجود و صلاحدید لازم، شیوه ارائه آموزش ها را انتخاب کنند.

وی با بیان اینکه بر اساس این پیش نویس شیوه بازگشایی مدارس در سال تحصیلی پیش رو در مدارس با جمعیت کمتر از ۱۲۰ نفر در شرایطی که امکان بازگشایی فراهم شود، حضوری خواهد بود گفت: در کلاس های درس حضوری حداکثر تعداد دانش آموزان  ۱۸ نفر و در کارگاه های هنرستان های فنی و حرفه‌ای و کاردانش نیز ۱۵ نفر خواهد بود.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش خراسان رضوی با بیان اینکه برای آغاز سال تحصیلی پیش رو با سه چالش نیروی انسانی، ثبت نام دانش آموزان و کتاب رسانی روبرو هستیم و مداخله جدی ادارات آموزش و پرورش 47 گانه استان را می طلبد گفت: همراهی اولیای دانش آموزان و جامعه برای آغاز مطلوب سال تحصیلی امری مهم و ضروری است، لذا باید در این راستا اهتمام ویژه‌ای را مبذول داشت.

در ابتدای جلسه رضا رمضانی رئیس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش استان با اشاره به بازدید میدانی از دو هزار و ٢٠٨ مدرسه در سطح استان گفت: ۴۲۸ مورد شکایت در خصوص فرایندهای مرتبط با پروژه مهر در سامانه شکایات آموزش و پرورش استان ثبت و مورد بررسی قرار گرفته است.

به اشتراک بگذارید :