27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۱۳ ۱۲:۵۹:۱۶
کد مطلب:  1672497
در سومین نشست کارگروه توجیه، تبلیغ و اطلاع رسانی پروژه مهر آموزش و پرورش کردستان :
شیوه نامه رسانه ای بازگشایی مدارس در سال تحصیلی 1400-1401 تشریح شد

در سومین نشست کارگروه توجیه، تبلیغ و اطلاع رسانی پروژه مهر آموزش و پرورش کردستان، شیوه نامه رسانه ای بازگشایی مدارس با رویکرد اقناع مخاطبان برای بازگشایی حضوری مدارس در سال تحصیلی 1400-1401 تشریح شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان، این نشست صبح امروز با هدف بررسی استراتژی های راهبردی آموزش و پرورش جهت بازگشایی مدارس، بررسی روند ثبت نام دانش آموزان دوره های تحصیلی، ثبت سفارش کتاب های درسی و نظارت بر فعالیت پروژه مهر مناطق و مدارس و ارزیابی اقدامات و باحضور اعضای کارگروه برگزار شد.

در این نشست علیرضا منتشلو رییس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان و مسئول کارگروه توجیه، تبلیغ و اطلاع رسانی یکی از اولویت های اصلی آموزش و پرورش، را آغاز سال تحصیلی و بازگشایی مدارس کم دغدغه، آرام، مطمئن و با کیفیت عنوان کرد و گفت: وضعیت بازگشایی مدارس با توجه به شرایط حاکم، بر اساس تصمیم ستاد ملی کرونا خواهد بود .

وی از تدوین الگوی بازگشایی مدارس و ابلاغ آن به استان‌ها تا 20 شهریور ماه جاری خبرداد و گفت: در همین راستا دستورالعمل و شیوه نامه بهداشتی مدارس نیز تنظیم و به واحد های اداری و آموزشی ابلاغ خواهدشد.

منتشلو در ادامه گزارشی از اقدامات ستاد پروژه مهر استان در کارگروه های مختلف ارائه کرد و اظهار داشت: تمهید مقدمات بازگشایی مدارس در ابعاد مختلف ساماندهی نیروی انسانی، فضا و تجهیزات صورت گرفته و بسترهای لازم برای آموزش مجازی و شبکه شاد فراهم شده است.

مسئول کارگروه توجیه، تبلیغ و اطلاع رسانی با بیان اینکه مرحله دوم واکسیناسیون فرهنگیان هم اکنون در حال انجام است؛ گفت: در مرحله اول بیش از 91 درصدی از فرهنگیان واکسینه شده اند.

منتشلو از تشکیل کمیته اقناع سازی به منظور اطلاع رسانی لازم به مخاطبان خبر داد و گفت: در این کمیته با اقدمات پیش بینی شده از ظرفیت های مختلف برای اطلاع رسانی و اقناع مخاطبان با همکاری انجمن اولیا و مربیان و تشکر های دانش آموزی استفاده خواهد شد . 

علیرضا منتشلو در بخش دیگری از سخنان خود به بیان گزارشی از وضعیت ثبت نام دانش آموزان پرداخت و خاطرنشان کرد: ثبت نام دانش آموزان پایه های ورودی مخصوصا پایه دهم نیاز به تسریع دارد .

وی در ادامه با اشاره به اینکه 15 شهریورماه آخرین مهلت ثبت سفارش کتاب های درسی دانش آموزان خواهدبود؛ گفت: هنوز تعدادی از دانش آموزان اقدام به ثبت سفارش کتب درسی نکرده اند که تاکید می شود در اسرع وقت نسبت به ثبت سفارش اقدام نمایند.

رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان از ابلاغ شیوه نامه رسانه ای بازگشایی مدارس با رویکرد اقناع مخاطبان برای بازگشایی حضوری مدارس در سال تحصیلی 1400-1401 خبر داد و گفت: یکی از تکالیف قانونی و راهبردهای وزارت آموزش و پرورش، بازگشایی مدارس است و تحقق این هدف نیازمند همکاری و هم افزایی تمامی دستگاه ها و نهادهای فرهنگی و رسانه ای است .

این مقام مسئول از برگزاری نشست مشترک صداوسیما و آموزش و پرورش با موضوع بازگشایی مدارس خبرداد و بر استفاده از ظرفیت صداوسیما مرکز استان در راستای اطلاع رسانی برنامه ها و اقناع سازی برای بازگشایی مدارس تاکید شد.

منتشلو همچنین از برگزاری مراسم نمادین بازگشایی مدارس در شهرستان ها و مناطق خبر داد و گفت: مراسم نمادین استانی بازگشایی در مرکز استان و باحضور مسئولین استانی، معلمان، دانش آموزان و اولیای آنان با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری برگزار خواهد شد.

تعیین مدارس نمادین بازگشایی مدارس، انجام تبلیغات محیطی و طراحی بنر و پوستر بازگشایی با تلفیق گرامیداشت هفته دفاع مقدس، اربعین حسینی و بازگشایی مدارس و نصب آن در معابر ورودی شهر و ... از مهم ترین موارد تاکید رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان بود.

در ادامه این نشست اعضای کارگروه توجیه، تبلیغ و اطلاع رسانی پروژه مهر نظرات، پیشنهادات و دیدگاه های خود را بیان کردند و پیرامون برنامه ها و اقدامات کارگروه بحث و تبادل نظر و تصمیم گیری شد .

به اشتراک بگذارید :