15 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۱۳ ۱۰:۵۰:۳۳
کد مطلب:  1672215
رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی خبر داد:
نوبت گیری ۹۶ درصد نوآموزان بدو ورود به دبستان در برنامه «سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی»

رئیس سازمان آموزش ‌و پرورش استثنایی از آغاز سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی پیش دبستانی ها و نوبت‌گیری ۹۶ درصد نوآموزان بدو ورود به دبستان در برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی، خبر داد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی وروابط‌عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، سیدجواد حسینی، اظهار کرد: با توجه به مشکلات به وجود آمده در «سامانه سیدا» سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی پیش دبستانی ها با مشکل مواجه بود که خوشبختانه با تلاش مستمر مشکل حل شده و سنجش پیش دبستانی ها، آغاز شده است.

حسینی افزود: از آغاز رسمی برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی ۷۰ روز گذشته است و در این مدت ۹۶درصد نوآموزان بدو ورود به دبستان نوبت گیری کرده اند که از این تعداد ۸۲ درصدبر اساس نوبت، ارزیابی شده اند.

وی افزود: تاکنون استان های  بوشهر، مرکزی، همدان، شهرستان های تهران، کهگیلویه و بویراحمد،  زنجان،  شهر تهران،  سمنان،  البرز و چهار محال بختیاری به ترتیب بیشترین درصد نوبت‌گیری نوآموزان در  پایگاه‌های سنجش را  داشته‌اند.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی  درباره تست «جهش تحصیلی» گفت: تاکنون ۹ هزار  و ۵۵۰  نفر نوبت گیری کرده اند که از این تعداد ۸ هزار و ۷۷۸ نفر  معادل با  ۹۲ درصد ارزیابی شده اند.

به اشتراک بگذارید :