18 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۱۳ ۰۸:۳۳:۴۹
کد مطلب:  1671899
مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین:
تحقق اهداف نظام تعلیم و تربیت با هم افزایی نهاد های فرهنگی و رسانه ای

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی؛ در آستانه بازگشایی مدارس افزایش تعاملات و ارتقاء سطح کیفی همکاری با صداو سیما روز پنجشنبه یازدهم شهریور در جلسه شورای معاونان راهکارهای هم افزایی و بهره مندی از ظرفیت های صداوسیمای مرکز قزوین با حضور معاون پژوهش، برنامه ریزی و نظارت صداوسیمای مرکز قزوین درخصوص اتخاذ برنامه های رسانه ای مناسب برای مخاطبان در آستانه آغاز سال تحصیلی۱۴۰۱_۱۴۰۰ بحث و بررسی شد.

مدیرکل آموزش و پرورش در نشست شورای معاونان رفع دغدغه ها و نگرانی های اولیاء و دانش آموزان را ضروری دانستند و افزودند: تعامل و تفاهم زمانی به وجود می آید که طرفین یکدیگر را درک کرده تا احساس اعتماد کنند،تفاهم مهم ترین فاکتور پیوند دهنده آموزش و پرورش و ذینفعان است که سبب بوجود آمدن اطمینان خاطر و آرامش خانواده ها خواهد شد.

وی شناسایی کمبودها و پایش مستمر فعالیت های بازگشایی مدارس را با هدف پاسخگویی سریع و به موقع در جهت رفع ابهامات مهم عنوان کرد و گفت: باید با دریافت نظرات، پیشنهادات و طرح مشکلات از سوی معلمان ،اولیا و دانش آموزان به منظور اتخاذ تصمیمات مناسب و تنویر افکار عمومی جامعه تلاش نماییم.

این مقام مسئول تقارن آغاز سال تحصیلی جدید با هفته دفاع مقدس را بستر مناسبی برای تبیین آرمان های شهدای عزیز به نسل امروز بیان کرد و گفت: به منظور توسعه فرهنگ ایثار و شهادت و با توجه به هم زمانی آغاز سال تحصیلی و هفته دفاع مقدس برنامه های این هفته باید دارای نکات فرهنگی و تربیتی باشد ، پویش‌های دانش‌آموزی و نواختن زنگ مقاومت از نکات مهم در بازگشایی مدارس خواهد بود.

معاون پژوهش، برنامه ریزی و نظارت صداوسیماگفت: برای دستیابی به اهداف آموزش و پرورش و صداوسیما در بسیاری از جهات دارای نقاط مشترک و بستر و زمینه همکاری های  دوجانبه وجود دارد.

حمید رضا لطفی هماهنگی مسئولان آموزش و پرورش را در روند انعقاد تفاهم نامه همکاری در استان بسیار مناسب ارزیابی کرد و افزود: در  سطح بالایی از برنامه سازی تولیدی ، ضبطی و پخش زنده با آموزش و پرورش قرار داریم که این امر به آگاهی بخشی و فراهم آوردن فضای آرامش بخش و اطلاع رسانی مطالبات خانواده ها کمک بسیاری خواهد کرد.

ایشان ارائه طرح های پیشنهادی در ساخت و تولید برنامه های آموزشی ، پرورشی و سلامت برای دانش آموزان را در پیشگیری از خطرات آسیب های اجتماعی مفید دانست و ابراز امیدواری کرد که در آینده با تداوم جلسات تخصصی شاهد افزایش سطح همکاری ها با آموزش و پرورش استان در برنامه سازی خواهیم بود.

به اشتراک بگذارید :