15 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۱۱ ۱۳:۰۶:۴۶
کد مطلب:  1671291
بسته خبری هفته؛
آموزش‌وپرورش استان اصفهان در هفته‌ای که گذشت

آغاز واکسیناسیون دوز دوم فرهنگیان استان، ثبت سفارش کتب درسی ۷۰ درصد دانش‌آموزان استان، افتتاح مرکز نیکوکاری شهید محمد نساجی و دبستان زنده‌یاد حاج غلامحسین صالحی نجف‌آباد و آیین رونمایی از مجموعه تولیدات آموزش محیط‌زیست ویژه دوره پیش‌دبستانی از جمله رخدادهایی است که دربسته خبری اداره اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان می‌خوانید.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان، اهم اخبار هفته جاری اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان را در ادامه بخوانید:

* علیرضا غلامی مدیر آموزش‌وپرورش شهرستان نطنز: کسب رتبه اول کشوری بر اساس شاخص‌های آموزشی ۲۰ گانه از بین ۴۴۹ شهرستان، کسب عنوان دستگاه برتر از بین کلیه ادارات شهرستان نطنز در هجدهمین جشنواره شهید رجایی، ساخت و مرمت ۵۵ درصد کلاس‌های آموزشگاه‌ها با تعامل خیرین مدرسه‌ساز و کسب رتبه دوم منطقه بعد از یزد به‌خاطر قبولی در دانشگاه‌های دولتی سال 99 از جمله اقدامات انجام شده و دستاوردهایی بوده که در آموزش‌وپرورش نطنز رقم خورده است.

* کمربند طلایی مسابقات جایزه بزرگ کیک بوکسینگ به معلم اصفهانی رسید؛ مسابقات حرفه‌ای جایزه بزرگ کیک بوکسینگ با حضور نفرات برتر کشور در دزفول برگزار شد که در وزن وزن ۹۰ کیلوگرم مجتبی صادقی دبیر تربیت بدنی منطقه مهردشت با شکست رقبا موفق شد صاحب کمربند طلایی شود. این مسابقات به منظور انتخاب تیم منتخب MK1 ایران برای اعزام به مسابقات بین‌المللی اربیل برگزار شد، که صادقی ضمن قهرمانی مجوز حضور در تیم منتخب MK1 را کسب کرد. مسابقات بین المللی MK1 در اربیل عراق زیر نظر سازمان جهانی MK1 برگزار می شود. 


* محمد اعتدادی مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان: سواد یک مهارت اجتماعی است و سه‌کارکرد مهم توانمندسازی، آگاه سازی و اصلاح رفتار در زندگی مخاطبان دارد، از جمله ماموریتهای اداره کل آموزش و پرورش استان در حوزه سوادآموزی شناسایی، جذب و آموزش بزرگسالان بی سواد و کم سواد است و لازمه آن افزایش دقت در ثبت نام، ارتقاء کیفیت آموزشی و کسب اطمینان از نتایج خواهد بود. ضمن اینکه گسترش آموزش‌های سوادآموزی از طریق توسعه و تقویت مراکز یادگیری محلی سریعتر صورت می‌گیرد.

*  رجب فرهمندیان مدیر آموزش و پرورش دهاقان: آموزش و پرورش مجموعه تدابیر و اقداماتی است که رشد فکری، اخلاقی و مهارتی افراد یک جامعه را رقم می‌زند، با عنایت به برنامه‌ریزی های انجام شده در مدارس، اغلب شاخص‌های شهرستان ارتقاء قابل ملاحظه‌ای داشته است به طوری که در امتحانات نهایی سال جاری میانگین نمرات ورقه امتحانی دانش‌آموزان دهاقانی در تمامی دروس رشته‌های نظری بالاتر از میانگین استان و حتی بالاتر از میانگین کشور قرار گرفته است. در کنکور سراسری سال گذشته نیز درصد قبولی دانش‌آموزان دهاقان راضی کننده بود.

* جلسه شورای برنامه‌ریزی سازمان دانش‌آموزی با حضور محمد اعتدادی مدیرکل آموزش‌وپرورش استان اصفهان، سید محمد میرپور معاون پژوهش برنامه‌ریزی و توسعه منابع، محمدرضا ناظم زاده معاون آموزش متوسطه، مهدی اسماعیلی معاون پرورشی و فرهنگی، لیلا سادات ابطحی معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان، عباس زهیری رئیس سازمان دانش‌آموزی و اعضای این سازمان در محل سالن جلسات اداره کل آموزش و پرورش استان برگزار شد.

* محمد اعتدادی مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان در گفتگو با برنامه سلام اصفهان رادیو اصفهان: همکاران من در سراسر استان کلیه اقدامات لازم را در قالب پروژه مهر در حال اجرا و آماده‌سازی هستند که مهم‌ترین هدف این پروژه نیز برنامه‌ریزی و فراهم کردن زمینه مناسب برای بازگشایی هرچه مطلوب مدارس است. نحوه بازگشایی مدارس برای سال تحصیلی پیش رو همچنان در حال گمانه‌زنی به سر می‌برد و ستاد ملی مقابله با کرونا تا بدین لحظه تصمیمی مبنی بر چگونگی بازگشایی مدارس به صورت کتبی به ما اعلام نکرده است اما برای بازگشایی مدارس چه در فضای مجازی و چه در فضای فیزیکی مدارس آمادگی لازم را داریم همچنین با توجه به اینکه فرهنگیان از روز دوشنبه 8 شهریور دوز دوم واکسن خود را دریافت می‌کنند، امید است شرایط به گونه‌ای پیش برود که واکسیناسیون شامل حال دانش‌آموزان نیز شود تا بدین وسیله بتوانیم شاهد بازگشایی مدارس به صورت حضوری باشیم چرا که بازگشایی مدارس تحول بسیار خوبی در جامعه ایجاد می‌کند.

* علیرضا عابدی رئیس اداره امور رفاهی و پشتیبانی اداره کل آموزش‌وپرورش استان ‌اصفهان: در استان اصفهان حدود ۷۰ درصد دانش آموزان موفق به ثبت سفارش کتب درسی در سامانه شده‌اند و ۳۰ درصد دانش آموزان موفق به انجام این کار نشده‌اند که این اتفاق دلایل متفاوتی دارد و یکی از مهمترین علت‌ها مشکلات سامانه‌ای اعلام شده است. قرار است که مشکل سامانه «سیدا» برطرف شود تا دوباره همه افرادی که جامانده‌اند و کسانی که نتوانستند ثبت سفارش کتاب را انجام دهند بتوانند نسبت به این کار اقدام کنند، امیدواریم تا ۲۰ شهریورماه این مشکلات برطرف شود و از این تاریخ توزیع کتاب‌ها در مدارس شروع شود تا اول مهرماه در اختیار دانش آموزان قرار بگیرد.

* مرکز نیکوکاری شهید محمد نساجی با حضور مهدی اسماعیلی معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش وپرورش استان ، عباس زهیری مدیر سازمان دانش‌آموزی استان، حمیدرضا طاهری معاون مشارکت های کمیته امداد امام خمینی (ره) استان، محسن عباسی فر رئیس اداره هماهنگی با موسسات خیریه کمیته امداد اصفهان در سازمان دانش‌آموزی استان اصفهان افتتاح شد.

* مریم ژاله رئیس اداره امورتربیتی، مشاوره، و مراقبت دربرابر آسیبهای اجتماعی اداره کل آموزش و پرورش استان: در راستای عمل به دستورالعمل جذب و ترمیم نیروهای حوزه پرورشی ،مصاحبه نیروهای متقاضی فعالیت های پرورشی در مدارس از روز دوشنبه ۹ شهریور مصادف با سالروز عروج ملکوتی شهیدان باهنر و رجایی به صورت غیر حضوری آغاز شد.

* نسرین باباپور معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش استان درجلسه شورای پشتیبایی سواد آموزی: تلاش ما در راستای تحقق فرمان حضرت امام خمینی(ره) و منویات مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) و سیاست های ابلاغی سازمان سواد آموزی که ارائه هدفمند و هوشمندانه خدمات سواد آموزی به عنوان یک موضوع حاکمیتی و مهارت چند وجهی به جامعه هدف (گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال) است و زمینه خودکفایی و استقلال فرهنگی آموزشی مخاطبان را در تراز بیانیه گام دوم انقلاب بیش از پیش فراهم خواهد کرد.

* محسن الماسی رئیس اداره آموزش‌وپرورش استثنایی استان اصفهان: تاکنون 80 هزار دانش‌آموز کلاس اول نوبت‌گیری کرده‌اند و از این تعداد نوبت‌گیری شده، فرایند سنجش 57 هزار و 500 نفر به اتمام رسیده است. در این سنجش غربالگری برای سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی دانش‌آموزان انجام می‌شود و برای آمادگی تحصیلی آزمون‌هایی با مفاهیم اولیه آموزشی هرساله از طرف وزارتخانه ابلاغ می‌شود که بر اساس آن باید دانش‌آموزان شش یا هفت ‌ساله در حد استاندارد پاسخ دهد. البته در دفترچه آزمون امسال سعی شده وابستگی روانی کمتر باشد که برای استان‌هایی مانند اصفهان که دانش‌آموزان چندزبانه وجود دارد، مشکلات و ارجاعات آنها کمتر شود.

* محمدرضا معصومی مدیر آموزش و پرورش برخوار: آموزش و پرورش بستر و عامل توسعه، پیشرفت، آرامش و خوشبختی هر جامعه و کشور است، گام برداشتن در این مسیر انسان را بالاتر می‌برد و همانطور که دانش‌آموز در این مسیر تعلیم می‌بیند، معلم نیز پربارتر و داناتر می‌شود.

* آیین افتتاح دبستان زنده یاد حاج غلامحسین صالحی با حضور محمد اعتدادی مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان، محمد میرپور معاون اداره کل و سرپرست اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس استان و خیرین مدرسه ساز در نجف آباد برگزار شد.محمد اعتدادی مدیرکل آموزش‌وپرورش استان اصفهان در این مراسم اظهار داشت: اقدامات خوبی در جهت توسعه سرانه فضای آموزشی در استان اصفهان در حال انجام است، خیرین با ساخت مدرسه، بزرگترین نعمت یعنی دانایی و توانایی را به دانش‌آموزان هدیه می کنند و امیدوارم این اقدامات ادامه داشته باشد و شاهد توفیقات روزافزون خیرین، مسئولین و دانش‌آموزان این شهرستان باشیم.

* آیین کلنگ‌زنی مدرسه جدید شش کلاسه سردار شهید رضا نورمحمدی با حضور معاون سیاسی امنیتی استاندار، مدیرکل سیاسی و انتخابات، مدیرکل اتباع استانداری، فرماندار شهرستان، نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی، حجت امام‌جمعه شهرستان، امام‌جمعه شهر رضوانشهر، مدیر آموزش‌وپرورش به همراه معاونین و مسئول نمایندگی آموزش‌وپرورش بخش کرون، و مسئولین برخی ادارات شهرستان، به میزبانی شورای اسلامی شهر رضوانشهر و خیرین این شهر در محل مسجد صاحب‌الزمان (عج) رضوانشهر و سپس در محل اجرای ساخت مدرسه در دبستان سمیه رضوانشهر برگزار شد.

* آیین رونمایی از مجموعه تولیدات آموزش محیط‌زیست ویژه دوره پیش‌دبستانی با حضور محمد اعتدادی مدیرکل آموزش‌وپرورش استان، ایرج حشمتی مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان، لیلا سادات ابطحی معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش‌وپرورش استان، رحمت الله ممیز و مصطفی شاهمرادی مشاورین مدیرکل، محسن ژیانپور رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی، علیرضا محمودی رئیس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات اداره کل، وحید محمودی رئیس اداره مدارس و مراکز غیردولتی و مشارکت‌های مردمی اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان و تنی چند از کارشناسان دو اداره کل برگزار شد. مجموعه تولیدات آموزشی محیط‌زیست ویژه مقطع پیش‌دبستان شامل دو کتاب مبانی آموزش محیط‌زیست برای مربیان پیش‌دبستانی و خانواده‌ها و کتاب راهنمای کار آموزشی محیط‌زیست ویژه مربیان پیش‌دبستانی، ۱۱ پوستر، فلش کارت آموزشی ویژه کودکان، فیلم رئال، انیمیشن و داستان صوتی و تیزر آموزشی است که تحویل 40 پیش‌دبستانی پایلوت در اصفهان خواهد شد و در کنار آن کارگاه آموزشی ویژه مربیان نیز برگزار می‌شود.

*  محمد اعتدادی مدیرکل آموزش‌وپرورش استان در آیین رونمایی از مجموعه تولیدات آموزش محیط‌زیست ویژه دوره پیش‌دبستانی: برخی آموزش‌ها از کودکی باید شکل بگیرد و مسئله محیط‌زیست باید از کودکی برای دانش‌آموزان فرهنگ‌سازی شود، اداره کل محیط‌زیست استان نیز در زمینه آموزش فعالیت‌های خوبی داشته است و رونمایی از مجموعه تولیدات آموزش محیط‌زیست ویژه دوره پیش‌دبستانی نشان از برنامه‌ریزی این اداره کل برای آموزش کودکان است.

* ایرج حشمتی مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان اصفهان در آیین رونمایی از مجموعه تولیدات آموزش محیط‌زیست ویژه دوره پیش‌دبستانی: مجموعه تولیدات آموزش محیط‌زیست، فرهنگی عمومی را در دانش‌آموزان نهادینه می‌کند، باتوجه با اینکه بیشتر شکل‌گیری شخصیت هر فرد در طفولیت است به این نتیجه رسیدیم که آموزش‌هایی را برای کودکان حوزه پیش‌دبستانی طراحی کنیم و شخصیت آنها را در این دوران شکل دهیم تا در 12 سالگی دیگر نیاز به پلیس محیط‌زیست نداشته باشند.

* وجیهه لوح موسوی کارشناس مسئول امور زنان اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان: در راستای اهداف سند تحول بنیادین کارگاه علمی-تخصصی ویژه همکاران فرهنگی با عنوان مهرورزی با هدف ایجاد و تقویت زیرساخت‌های لازم برای نگهداشت بهینه منابع انسانی کارآمد و اثربخش در آموزش‌ و پرورش، کارگاه علمی - تخصصی ویژه همکاران فرهنگی با موضوع امنیت روانی خانواده بر مبنای مهرورزی جمعی، به مدت 6 ساعت در سالن اجتماعات مدیریت آموزش و پرورش منطقه شاهین‌شهر به صورت حضوری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و هم به صورت زنده از طریق برنامه شاد ویژه مدیران مقطع ابتدایی منطقه شاهین شهر و با تدریس سرکار خانم دکتر مرادی مدرس دانشگاه برگزار شد.

* جلسه هم اندیشی کاروان مهر با نشاط با حضور آذرکیوان امیرپور معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان، فرهاد رضایی رییس اداره تربیت بدنی، علیرضا عابدی رییس اداره پشتیبانی و رفاه و کارشناس مسؤولان و کارشناسان اداره تربیت بدنی این اداره کل برگزار شد.
 

به اشتراک بگذارید :