16 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۱۱ ۱۱:۲۵:۴۴
کد مطلب:  1671175
مدیرکل آموزش و پرورش فارس در پانزدهمین نشست برخط با روسای ادارات سراسر استان تاکید کرد:
پروژه مهر اعتبار و شناسنامه مدیریتی هر فردی در آموزش و پرورش است

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: با بیان این اعتبار و شناسنامه مدیریتی هر فردی در آموزش و پرورش را پروژه مهر تعیین میکند افزود: عواملی مانند کرونا و آموزش مجازی و دیگر مسایل نباید باعث شود که ما آغاز مهر را با سستی شروع کنیم.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، دکتر فرهاد اسماعیلی در در پانزدهمین نشست برخط با روسای ادارات آموزش و پرورش سراسر استان گفت: یکی از بزرگترین پروژه های ما در آموزش و پرورش پروژه مهر یا همان تمهیدات شروع سال تحصیلی جدید است که تمام فعالیت های سیستم تعلیم و تربیت در آن نمود پیدا می کند.
مدیرکل آموزش و پرورش فارس با بیان اینکه در آموزش و پرورش جای آزمون خطا وجود ندارد گفت: امسال نیز مثل هرساله با کمبود نیرو مواجه هستیم که باید با اتکا تجربه های قبلی و هنر مدیریتی خود این مساله را حل کنیم تا هیچ کلاس درسی از وجود معلم بی بهره نشود.


اسماعیلی گفت: تامین نیروی انسانی، ثبت نام دانش آموزان، توزیع کتب درسی و آماده سازی فیزیکی محیط مدارس 4 محوری است که روسای ادارات آموزش و پرورش  سراسر استان باید در اولویت کاری و برنامه های خود قرار دهند.
وی افزود: در سال جاری در استان فارس سیاست شورای  مدرسه را در پیش خواهیم گرفت و همکاری جدی انجمن های اولیا و مربیان را باید جلب کنیم.
مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: در دوران کرونا سلامت روانی دانش آموزان دچار تهدید شده و این مساله ایجاب می کند که به  بهداشت روانی دانش آموزان  بیشتر توجه کنیم.
اسماعیلی گفت: یونسکو نیز از همه کشورها خواسته است تا بازگشایی مدارس را جدی بگیرند تا دانش آموزان دچار آسیب های روانی کمتری شوند.
وی افزود: مستند سازی فعالیت ها و ثبت آن در سامانه باعث خواهد شد تلاش و کوشش ادارات قابل مشاهده باشد و در این رابطه انتظار داریم همکاران اهتمام جدی به خرج دهند.
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس نیز گفت: برای اجرای پروژه مهر ما نیاز به برنامه ریزی دقیق داریم که خوشبختانه از اردیبهشت ماه این مساله مورد عنایت قرار گرفت و کارگروه های تخصصی در سطح استان و شهرستان های و مناطق برای اجرای این پروژه تشکیل شد.


رسول قانونی گفت: 18 ماه تجربه آموزش در شرایط کرونا موجب شد اصلاحات خوبی در روند اموزش صورت پذیرد و موجب ایجاد فهم و درکی متفاوت از موضوع آموزش شود.
قانونی با بیان اینکه خوشبختانه در سال جاری سهم رشته های فنی و حرفه ای و کاردانش در استان افزایش یافته است گفت: اعضای شورای معاونین اداره کل به عنوان پایشگران امور مربوط در پروژه مهر آمادگی این را دارند در تمامی موارد و مسایل ادارات آموزش و پرورش مناطق را یاری دهند.
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش فارس نیز گفت: ادارات آموزش و پرورش سراسر استان نسبت به ثبت نام دانش آموزان و سنجش نو آموزان اهتمام به خرج دهند .


محمد فیاض پور گفت: در همین یک ماه گذشته 400 نفر مدرس میانی را از بین معلمان استان تربیت کردیم و 40 نفر از این مدرسان در سطح کشور آموزش دیدند که 10 نفر از این عزیزان به عنوان مدرسان منتخب کشوری انتخاب شدند تا محتواهای جدید را به همه معلمان استان آموزش بدهند.
فیاض پور گفت: سرگروه های آموزشی باید بر اساس نیازهای امروز انتخاب شوند و این افراد از بین کسانی انتخاب شوند که به علم روز تسلط داشته باشند.
رییس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایت آموزش و پرورش فارس نیز گفت: ادارات آموزش و پرورش استان نسبت به تمدید انتقالی فرهنگیان همکاری نمایند تا مشکل این عزیزان حل شود.


سعید مهبودی گفت: انتظار است در بحث پروژه مهر بازدیدها و نظارت به صورت جدی تری دنبال شود تا در بحث نیروی انسانی، فضای آموزشی و ثبت نام ها مشکلی پیش نیاید.
مهبودی گفت:در شرایطی هستیم که نظارت های ما سیستمی شده و این مساله ایجاب می کندکه مسئولین ادارات نسبت بارگذاری مستندات فعالیت ها در سامانه های معرفی شده اقدام نمایند.
مشاور مدیرکل آموزش و پرورش در امور بانوان نیز با تقدیر از روسای اداراتی که از ظرفیت بانوان در حوزه معاونت ها بهره برده اند گفت: انتظار می رود با توجه به ظرفیت عظیم بانوان در آموزش و پرورش نسبت گزینش و استفاده از  توانمندی های بانوان همه ادارات وارد عمل شوند.


طاهره بی نیاز گفت: نیمی از جامعه را زنان تشکیل می دهد و نیل به موفقیت تنها با استفاده از همه ظرفیت ها در تمامی امور اتفاق خواهد افتاد.

به اشتراک بگذارید :