15 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۱۰ ۱۳:۴۰:۳۶
کد مطلب:  1670263
مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان اصفهان:
مجموعه تولیدات آموزش محیط‌زیست، فرهنگی عمومی را در دانش‌آموزان نهادینه می‌کند

ایرج حشمتی گفت: بیشتر شکل‌گیری شخصیت هر فرد در طفولیت است، پس به این نتیجه رسیدیم که آموزش‌هایی را برای کودکان حوزه پیش‌دبستانی طراحی کنیم و شخصیت آنها را در این دوران شکل دهیم تا در 12 سالگی دیگر نیاز به پلیس محیط‌زیست نداشته باشند.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان، در دهمین روز از شهریورماه 1400، ایرج حشمتی مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان اصفهان در آیین رونمایی از مجموعه تولیدات آموزش محیط‌زیست ویژه دوره پیش‌دبستانی اظهار داشت: یکی از چالش‌های اصلی همه ملت‌ها مسئله محیط‌زیست است و همه مردم جهان به این نتیجه رسیده‌اند که محیط‌زیست حال خوبی ندارد. استفاده بی‌رویه از منابع، آلودگی هوا، فرونشست زمین، تغییرات اقلیمی، باران‌های اسیدی، پسماند و... باعث شده که انسان نسبت به‌سلامت خود دچار دغدغه شود و فکری را برای وضعیت محیط زیستی خود بکند.

وی افزود: بیشتر شکل‌گیری شخصیت هر فرد در طفولیت است، پس به این نتیجه رسیدیم که آموزش‌هایی را برای کودکان حوزه پیش‌دبستانی طراحی کنیم و شخصیت آنها را در این دوران شکل دهیم تا در 12 سالگی دیگر نیاز به پلیس محیط‌زیست نداشته باشند، از همین رو طرحی آموزشی برای دانش‌آموزان آماده شد که مجموعه تولیدات آموزش محیط‌زیست ویژه دوره پیش‌دبستانی نام دارد و شامل دو کتاب مبانی آموزش محیط‌زیست برای مربیان پیش‌دبستانی و خانواده‌ها و کتاب راهنمای کار آموزشی محیط‌زیست ویژه مربیان پیش‌دبستانی، ۱۱ پوستر، فلش کارت آموزشی ویژه کودکان، فیلم رئال، انیمیشن و داستان صوتی و تیزر آموزشی است که تحویل 40 پیش‌دبستانی پایلوت در اصفهان خواهد شد و در کنار آن کارگاه آموزشی ویژه مربیان نیز برگزار می‌شود.

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان اصفهان تصریح کرد: کتاب اول این مجموعه به‌گونه‌ای است که کودکان تنها با دیدن متوجه می‌شوند و نقش‌پذیری خود را درک می‌کنند و کتاب دوم کتاب کار راهنمای آموزشی را انجام می‌دهد که مربیان می‌توانند در طول فعالیت خود با دانش‌آموزان کار کنند. همچنین در فلاش کارت‌ها نیز ۱۱ فیلم رئال، انیمیشن و داستان صوتی و تیزر آموزشی قرار دارد.

حشمتی ادامه داد: اولین استانی هستیم که این اقدامات را انجام دادیم و با اجرایی‌شدن این فعالیت می‌توانیم امیدوار باشیم که موضوع حفاظت از محیط‌زیست را به‌عنوان یک فرهنگ عمومی در دانش‌آموزان نهادینه کنیم.
 

به اشتراک بگذارید :