22 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۱۰ ۱۳:۳۹:۴۴
کد مطلب:  1670237
مدیرکل آموزش‌وپرورش استان اصفهان:
مسئله محیط‌زیست باید از کودکی برای دانش‌آموزان فرهنگ‌سازی شود

محمد اعتدادی گفت: برخی آموزش‌ها از کودکی باید شکل بگیرد، محیط‌زیست در زمینه آموزش فعالیت‌های خوبی داشته است و رونمایی از مجموعه تولیدات آموزش محیط‌زیست ویژه دوره پیش‌دبستانی نشان از برنامه‌ریزی این اداره کل برای آموزش کودکان است.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان، در دهمین روز از شهریورماه 1400، محمد اعتدادی مدیرکل آموزش‌وپرورش استان در آیین رونمایی از مجموعه تولیدات آموزش محیط‌زیست ویژه دوره پیش‌دبستانی ضمن تشکر از اقدامات اداره کل محیط‌زیست استان اصفهان اظهار داشت: ارتباط اداره کل محیط‌زیست و آموزش‌وپرورش استان بسیار پررنگ است، بحث آموزش نیز برای اداره کل محیط‌زیست استان از اولویت‌ها بوده و شاهد هستیم که آموزش‌های بسیاری برای نونهالان و دانش‌آموزان انجام داده‌اند.

وی ادامه داد: برخی آموزش‌ها از کودکی باید شکل بگیرد و مسئله محیط‌زیست باید از کودکی برای دانش‌آموزان فرهنگ‌سازی شود، اداره کل محیط‌زیست استان نیز در زمینه آموزش فعالیت‌های خوبی داشته است و رونمایی از مجموعه تولیدات آموزش محیط‌زیست ویژه دوره پیش‌دبستانی نشان از برنامه‌ریزی این اداره کل برای آموزش کودکان است.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان تاکید کرد: به همراه مجموعه تولیدات اداره کل محیط‌زیست، برای معلمان پیش‌دبستانی یک دوره آموزشی پیش‌بینی‌شده که به‌صورت پایلوت برای معلمین ۴۰ پیش‌دبستانی تدریس می‌شود، تا باتوجه‌به اهمیت این امر برای آموزش دانش‌آموزان بدو ورود پیش‌دبستانی و دبستانی برنامه‌ریزی لازم انجام شود.

اعتدادی خاطرنشان کرد: امروز در دنیا آموزش کودکان را از سن پایین آغاز می‌کنند، چرا که معتقدند از همین سن می‌توان به شخصیت کودک شکل داد و آینده او را از رقم زد.

وی افزود: با حضور دکتر حشمتی در اداره کل محیط‌زیست استان اقدامات بسزایی در حوزه آموزشی برای دانش‌آموزان مقاطع مختلف انجام شده است که ضمن تشکر، امیدوارم این ارتباط دوسویه قوی‌تر از قبل ادامه پیدا کند.
 

به اشتراک بگذارید :