15 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۱۰ ۱۳:۲۸:۲۹
کد مطلب:  1670225
در جلسه تشریح سیاست های معاونت سوادآموزی استان آذربایجان شرقی؛
اسفندیار صادقی: یکی از معیار های اصلی توانمندی هر جامعه ای ، گسترش سواد و آگاهی افراد می باشد

صبح امروز جلسه تشریح سیاست های معاونت سوادآموزی به شکل وبینار و با حضور مسئولین سوادآموزی استان آذربایجان شرقی برگزار گردید.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، اسفندیار صادقی در این جلسه گفت : یکی از معیار های اصلی توانمندی هر جامعه ای ، گسترش سواد و آگاهی افراد می باشد ، از این رو فعالیت های سوادآموزی اهمیت ویژه ای دارد.

معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی فزود : با توجه به اینکه تعریف سواد با تغییرات اساسی رو به رو شده است ، اکنون باید علاوه بر سواد خواندن و نوشتن ، سواد های عاطفی ، ارتباطی ، رسانه ای ، رایانه ای و ... نیز باید تقویت گردد که در این راستا گسترش مراکز یادگیری محلی می تواند بسیار موثر باشد.

صادقی خاطرنشان کرد : گسترش مراکز محلی یکی از رویکرد های اصلی معاونت سوادآموزی استان آذربایجان شرقی می باشد و نواحی و مناطقی که شرایط لازم را محیا کنند سریعا اقدامات لازم برای تاسیس مراکز انجام خواهد شد.

 

صادقی در خصوص نظارت بر برگزاری کلاس های سوادآموزی و امتحانات اظهار داشت : نظارت صحیح و اصولی می تواند کیفیت آموزش را بالا ببرد از این رو انتظار می رود  نظارت بر فعالیت های سوادآموزی بیش از پیش با دقت و جدیت دنبال گردد.

 

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان گفت : شناسایی اسمی بی سوادان از دغدغه های اصلی سوادآموزی استان می باشد و برای این مهم اقدامات مهمی صورت گرفته است که می‌توان به فعالیت های ترویجی و بهرمندی از پتانسیل دیگر ارگان ها و نهاد ها اشاره کرد.

صادقی در ادامه افزود : برای پالایش لیست اسمی بی سوادان که در اختیار معاونت سوادآموزی قرار گرفته است ، با هماهنگی صورت گرفته با اداره کل ثبت احوال این مورد نیز در حال انجام هست که در زمینه رشد درصد با سوادی بسیار موثر خواهد بود.

معاون سوادآموزی استان خاطرنشان کرد : تسریع در پرداخت حق و حقوق آموزش دهندگان از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد و معاونت سوادآموزی استان نیز این مورد را از اولویت های خود قرار داده است و انتظار می رود موانع موجود در نواحی و مناطق نیز سریعا رفع گردد.

صادقی در پایان در ارتباط با بازگشایی کلاس های سوادآموزی به شکل حضوری گفت : علی‌رغم اینکه واکسیناسیون تمامی آموزش دهندگان استان انجام گرفته و سوادآموزی استان آمادگی لازم را برای رعایت تمامی دستورالعمل های بهداشتی دارد اما بازگشایی کلاس ها به شکل حضوری و روال سابق منوط به ارائه مجوز از سوی ستاد مبارزه با ویروس کرونا می باشد./ عباسی بیشک

spp.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

https://shad.ir/azarbaijansharghistudents            کانال آموزش و پرورش استان در شبکه شاد

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

به اشتراک بگذارید :