3 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۱۰ ۱۱:۵۳:۳۱
کد مطلب:  1670037
در نشست کمیته هماهنگی بسیج دانش آموزی و فرهنگیان کردستان:
برنامه های گرامیداشت هفته دفاع مقدس و پویش همکلاسی مهربان تشریح شد 

در نشست کمیته هماهنگی بسیج دانش آموزی و فرهنگیان کردستان، ویژه برنامه های گرامیداشت هفته دفاع مقدس و اجرای پویش همکلاسی مهربان به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید تشریح شد .

 به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان، پنجمین نشست کمیته هماهنگی بسیج دانش آموزی و فرهنگیان استان، صبح امروز با حضور مدیر کل و معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان، معاون اجرایی سپاه بیت المقدس کردستان، مسئولین بسیج دانش آموزی، فرهنگیان و سازندگی استان و دیگر اعضای کمیته به منظور بررسی برنامه های گرامیداشت هفته دفاع مقدس و نحوه اجرایی نمودن پویش همکلاسی مهربان برگزار و پیرامون آنها بحث و تبادل نظر و تصمیم گیری شد .

مدیر کل آموزش و پرورش کردستان در این نشست، بر پیگیری برنامه های ابلاغی، متناسب با شرایط موجود به منظور تحقق اهداف تاکید کرد و گفت: با ابتکار و خلاقیت و بهره گیری از روش های جایگزین از جمله فضای مجازی، می توان برنامه های پیش بینی شده را عملیاتی نمود .

وی افزود : ضرورت دارد با همکاری، همدلی و همفکری دو مجموعه آموزش و پرورش و سپاه ، برنامه های پیش بینی شده به مناسبت هفته دفاع مقدس و هم چنین پویش همکلاسی مهربان تا حصول نتیجه پیگیری و ضمن بروز و ظهور مناسب برنامه ها ، اقدامات مستند سازی شود .

مدیر کل آموزش و پرورش کردستان هم چنین بر هدفمند بودن برنامه ها تاکید کرد و با اشاره به اجرایی شدن برنامه پویش همکلاسی مهربان، اظهار داشت : در شرایط کنونی ضرورت دارد، کمک های جمع آوری شده توسط خیرین و افراد، جهت تامین ملزومات مورد نیاز دانش آموزان از جمله لوازم التحریر و گوشی و تبلت هدایت شود .

در ابتدای این نشست حجت الله نریمانی معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش کردستان نیز گزارشی از اقدامات انجام شده در راستای راهیان نور با همکاری بسیج ارائه کرد و از تشکیل کانال راهیان نور در فضای مجازی و شبکه شاد خبر داد و گفت: این برنامه در دو مرحله اجرایی و در هر مرحله بیش از 16 هزار نفر از دانش آموزان با عضویت در کانال راهیان نور در این برنامه شرکت کردند .

وی برگزاری پویش دانش آموزان رأی اولی با مشارکت تشکل های دانش آموزی در ایام انتخابات را دیگر برنامه اجرا شده در سطح استان با همکاری شهرستانها و مناطق عنوان کرد و برگزاری مسابقات و برنامه های فرهنگی، بزرگداشت هفته مقام معلم و تجلیل از فرهنگیان بسیجی را از دیگر اقدامات انجام شده بر شمرد .     

نریمانی با اشاره به برگزاری پویش همکلاسی مهربان در آستانه سال تحصیلی جدید در قالب کمک مومنانه ، اظهار داشت : این برنامه با بهره گیری از ظرفیت و مشارکت دانش آموزان و فرهنگیان و خیرین برگزار و شیوه نامه آن نیز به واحد های اداری و آموزشی استان ابلاغ شده است.

معاون پرورشی و فرهنگیان استان هم چنین با بیان اینکه هر ساله در آستانه بازگشایی مدارس و گرامیداشت هفته دفاع مقدس، ویژه برنامه هایی در سطح ادارات و مدارس برگزار می شود، از ابلاغ دستورالعمل وزارتی به واحد های اداری و آموزشی استان خبر داد و گفت: برنامه محوری آموزش و پرورش در اجرای برنامه های این هفته، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است و در این راستا برنامه هایی با عنوان یادواره های شهدا و بزرگداشت مناسبت ها و ایام ها برگزار می شود .

وی افزود : در سال جاری و متناسب با شرایط بازگشایی، با بهره گیری از ظرفیت مجازی ، تبلیغات محیطی و تولید محتوا و انتشار آن در کانال های مجازی شاد حوزه پرورشی ، برنامه های هفته دفاع مقدس برگزار می شود تا حماسه ماندگار این دوران به یادماندنی به نسل های جدید منتقل شود .

منتشلو معاون اجرایی سپاه بیت المقدس کردستان نیز در این نشست با اشاره به اقدامات خوب صورت گرفته در راستای نهضت کمک مومنانه از زمان شیوع کرونا توسط اقشار مختلف ، برگزاری چنین برنامه هایی در شرایط فعلی را امید آفرین دانست و گفت: در آستانه بازگشایی مدارس ضرورت دارد با همکاری بسیج دانش آموزی، فرهنگیان و سازندگی و آموزش و پرورش این برنامه به صورت هدفمند در سطح استان و شهرستانها و مناطق اجرایی شود.

همچنین عبدی فر مسئول بسیج دانش آموزی استان در ادامه این نشست گزارشی از کمک های مومنانه این حوزه در سال گذشته ارائه کرد و گفت: در سال 99 کمک هایی به ارزش 3 میلیارد تومان جمع آوری ودر قالب بسته های معیشتی ، لوازم التحریر ، نقدی و ... در بین دانش آموزان نیازمند توزیع شد.

وی با بیان اینکه در سه ماهه سال جاری نیز مبلغ 300 میلیون تومان به همین منظور جمع آوری شده است، گفت: گروه های جهادی نیز در حوزه های مختلف از جمله طرح هجرت و با بهره گیری از شیوه های جدید و هم چنین طرح شهید سلیمانی به جامعه پزشکی کمک می کنند .

وی از اجرای رزمایش کمک مومنانه و پویش همکلاسی مهربان دو همزمان با سراسر کشور در 23 شهریور ماه جاری خبر داد، گفت: این برنامه با همکاری شهرستانها و مناطق برای جلب مشارکت خیرین برگزار و در مرکز استان یک برنامه نمادین پیش بینی خواهد شد .

عزیزی فر مسئول بسیج سازندگی استان نیز گزارشی از برگزاری کمک های مومنانه در سطح استان ارائه کرد و با بیان اینکه تاکنون 200 هزار بسته معیشتی و بهداشتی توزیع شده است، گفت: 150 هزار نفر از خانواده هایی که دارای دانش آموزان بوده اند از این کمک ها بهره مند شده اند .

وی افزود : در سال گذشته تعداد چهار هزار بسته شامل لوازم التحریر ، 800 دستگاه گوشی و تبلت ، کفش و لباس و سایر ملزومات در بین دانش آموزان محروم و تحت پوشش توزیع شده است .

وی با بیان اینکه در اجرای پشتیبانی طرح هجرت اعتبار دهان شیرینه دانش آموزان شرکت کننده نیز تامین شده است، گفت: تلاش می شود در کمک مومنانه امسال و پویش هم کلاسی مهربان ، بسته های مورد نیاز دانش آموزان نیازمند جمع آوری و قبل از آغاز سال تحصیلی جدید با همکاری آموزش و پرورش توزیع شود .

مومنی مسئول بسیج فرهنگیان استان نیز در این نشست از تشکیل 64 گروه جهادی با مشارکت فرهنگیان بسیجی خبر داد و گفت: با همکاری این معلمان در تابستان ، دانش آموزان محروم روستایی و بازمانده از تحصیل و نیازمند تلاش، تحت پوشش قرار گرفتند .     

گفتنی است در این نشست مقرر شد به همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید و به مناسبت بازگشایی مدارس و هفته دفاع مقدس زنگ مهر و مقاومت در مدارس نواخته شود و ویژه برنامه هایی به صورت نمادین با حضور مسئولین استانی و محلی برگزار شود .   

به اشتراک بگذارید :