18 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۱۰ ۱۰:۳۵:۱۰
کد مطلب:  1669877
رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی شهرستان های استان تهران در چهارمین جلسه شورای آموزش و پرورش استان تهران:
نهضت مشارکتی توان افزایی با هدف تأمین همه جانبه عدالت آموزشی و تامین فرصت های برابر آموزشی ایجاد شده است

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی شهرستان های تهران در چهارمین جلسه شورای آموزش و پرورش استان تهران گزارشی از عملکرد استان در زمینه نهضت مشارکتی توان افزایی ارائه کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، عبدالرضا دژن رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی شهرستان های استان تهران گفت: به منظور تحقق سیاست راهبردی سازمان آموزش و پرورش استثنایی مبنی بر مناسب سازی آموزش و پرورش دانش آموزان با نیازهای ویژه، "نهضت مشارکتی توان افزایی" به عنوان یکی از فعالیت های بسته تحولی مدرسه انطباقی لحاظ شده است، این نهضت در پی آن است تا با تأمین تجهیزات کمک آموزشی، کمک توانبخشی (انفرادی) و خدمات درمانی، تجهیزات تخصصی ورزشی (گروهی– مدرسه ای) و تجهیزات توانبخشی (مدرسه ای) به نیازهای دانش آموزان با هدف گسترشو تأمین همه جانبه عدالت آموزشی و تامین فرصت های برابر آموزشی،پاسخ دهد.

وی گفت: در زمینه تجهیزات و در قالب نهضت مشارکتی توان افزایی در حیطه توان بخشی مبلغ 112 میلیون تومان که با توجه به بحث کرونا و تعطیلی مدارس این مبلغ صرف پرداخت هزینه های مراکز توان بخشی خانواده های ارجاع شده به این مراکز شد. همچنین در حیطه خدمات حمایتی مبلغ 260 میلیون تومان صرف 300 پرونده خدمات بیمارستانی، دندان پزشکی، پروتز و عینک دانش آموزان با نیاز ویژه استان شد.

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی چالش های استان در زمینه های کمبود نیروی انسانی متخصص توان بخشی، کمبود بودجه در رابطه با خرید تجهیزات و عدم توان حمایت کافی خیرین را از جمله مشکلات پیش رو دانست و در ادامه راهکارها و پیشنهادات استان را برای اجرای بهتر طرح مذکور بیان کرد.

به اشتراک بگذارید :