21 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۱۰ ۰۶:۴۵:۰۰
کد مطلب:  1669601
استاندار در جلسه ی شورای آموزش و پرورش آذربایجان شرقی:
واکسیناسیون عمومی پیش شرط اصلی آموزش حضوری است/ همکاری ارگان های مختلف با آموزش و پرورش

استاندار آذربایجان شرقی در جلسه ی شورای آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی تاکید کرد: پیش شرط اصلی برقراری آموزش حضوری ایمنی و سلامت معلمان، دانش آموزان و اولیا است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، جلسه شورای آموزش و پرورش استان با حضور استاندار و مدیرکل آموزش و پرورش شامگاه روز سه شنبه 9 شهریور ماه در اردوگاه الغدیر تبریز برگزار شد.

استاندار آذربایجان شرقی ضمن قدردانی از دست اندرکاران نظام تعلیم و تربیت استان، گفت: اعضای ستاد آموزش و پرورش استان در ستاد ملی در بحث بازگشایی همیشه عملکرد خوبی داشته اند و به تاکید وزیر پیشین نظام آموزشی هرگز تعطیل نبوده ولی هیچ شیوه آموزشی جایگزین حضوری نخواهد بود و از این جهت آسیب های را مواجه شده ایم.

محمدرضا پورمحمدی با تاکید بر اینکه باید سبک زندگی کرونایی تطبیق داده شود، افزود: در ایام کرونایی با تلاش های فرهنگیان و همکاری اولیا شاهد کسب رتبه های تک رقمی کنکور و ارتقا سوادآموزی استان بوده ایم.

وی در ادامه گفت: در ستاد ملی طرح های مختلف برای بازگشایی مدارس مطرح شده و تمهیدات لازم در حال تصویب و عملیاتی شدن است چرا که  با ابتکارات وزارت شبکه شاد با سرعت استقرار یافت و از آموزش عالی زودتر اقدام کرد.

پور محمدی ابراز داشت: پیش شرط آموزش حضوری مدارس از اول مهر واکسینه کردن کادر آموزش و پرورش است و واکسن ویژه دانش اموزان و اولیا مربوط به سراسر کشور است و دیگری تامین فضاهای آموزشی کافی است که هرساله تاکید می شود و همکاری جدی روسای آموزش و پرورش شهرستان ها و ادارات با همکاری شهرداری و دیگر ارگان ها به شایستگی انجام شود.

استاندار آذربایجان شرقی تاکید کرد: ساماندهی نیروی انسانی برای اینکه هیچ کلاسی بدون معلم نباشد نیز جدی گرفته شود و خیرین و متولیان نیز در این امر بکار گرفته شود.

وی در خصوص بکارگیری نیروی خدماتی در سیستم تعلیم و تربیت قول پیگیری داد و در پایان گفت: پیشنهاد تشکیل کلاس ها با جمعیت 30 نفره در این جلسه تصویب می شود و بعد از مجوز ستاد مبارزه با کرونا اجرا خواهد شد./ روشنی

spp.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

https://shad.ir/azarbaijansharghistudents            کانال آموزش و پرورش استان در شبکه شاد

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

به اشتراک بگذارید :