14 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۱۰ ۰۷:۴۲:۰۰
کد مطلب:  1669399
از سوی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش معرفی شد:
وبگاه «سامان کتاب»؛ محلی برای معرفی کتاب‌های مناسب آموزشی و تربیتی

سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، وبگاه «سامان کتاب» را محلی برای معرفی کتاب‌های مناسب آموزشی و تربیتی، معرفی کرد.

 به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، پس از ارسال کتاب های آموزشی از سوی ناشران کتاب، به «دفتر انتشارات و فناوری آموزشی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش»، کتاب‌ها،  از سوی داوران متخصص در هر یک از حوزه های مرتبط، خوانده شده و امتیازدهی می‌شوند؛ در صورت کسب امتیاز لازم، این کتاب‌ها از سوی «دفتر ساماندهی منابع مکتوب» به عنوان کتاب‌های مناسب، در وبگاه samanketab.roshd.ir معرفی می‌شوند تا مورد استفاده معلمان، دانش آموزان و والدین قرار گیرند.

بر اساس این گزارش، علاوه بر این، در «فهرستگان رشد» و «کتاب‌نامه رشد» نیز کتاب‌های مناسب به تفکیک سال چاپ، معرفی شده و روی سایت samanketab.roshd.mag  منتشر می‌شوند.

در این گزارش به همکاران فرهنگی، دانش‌آموزان و اولیا آن ها توصیه می شود؛ به منظور ارزیابی و انتخاب مناسب کتاب، قبل از خرید هرگونه کتاب کمک آموزشی و تربیتی، حتماً از وب‌گاه «سامان کتاب» دیدن کرده و پس از انتخاب کتاب مناسب، آن را به ناشر مربوطه سفارش دهند. ضمن آنکه ناشران آموزشی هم کتاب‌های خود را به منظور ارزیابی، به «دفتر ساماندهی منابع مکتوب» ارسال کنند.

شایان ذکر است فیلم موشن گرافی وبگاه «سامان کتاب» در اینجا قابل مشاهده می باشد.

به اشتراک بگذارید :