14 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۰۹ ۱۲:۴۷:۰۸
کد مطلب:  1668849
معاون پژوهش، توسعه و برنامه ریزی نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین:
۷۲۰ معلم جذب آموزش و پرورش قزوین شدند

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی و به نقل از خبرگزاری ایرنا؛ نجم الدین فلاح شکراوی معاون پژوهش، توسعه و برنامه ریزی نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین گفت: امسال ۷۲۰ نفر از دانش آموختگان دانشگاه‌های سراسر کشور از طریق آزمون استخدامی ماده ۲۸ به عنوان معلم در آموزش و پرورش استان جذب شدند.

وی افزود: کار ساماندهی این افراد در نواحی و مناطق آموزشی استان براساس نیاز مناطق به نیروی انسانی انجام شده است.

شکراوی تصریح کرد: همچنین قانون استخدام معلمان حق‌التدریس به صورت مرحله‌ای به اجرا درآمده و بیش از یک هزار و ۹۰ نفر استخدام شدند که در مرحله گذراندن دوره های آموزشی هستند.

این مسوول تاکید کرد: تدابیر لازم در جابه جایی نیروها براساس عدالت آموزشی اندیشیده شده و سعی بر این است تا هیچ کلاس درسی بدون معلم‌ نباشد.

وی با اشاره به بازنشستگی سالانه ۶۰۰ نفر از فرهنگیان استان، افزود: قانون رتبه بندی و افزایش حقوق ها موجب شده است تا بخش زیادی از فرهنگیان انگیزه ادامه کار داشته باشند و از بازنشستگی منصرف شوند.

شکراوی در خصوص رتبه بندی معلمان، یادآور شد: لایحه رتبه‌ بندی معلمان در ۱۰ ماده در مجلس شورای اسلامی در حال پیگیری است که امیدواریم به نتیجه مطلوبی برسد.

وی با بیان اینکه اجرای طرح رتبه بندی معلمان باعث افزایش انگیزه در میان این قشر می‌شود، اضافه کرد: این طرح ویژه نیروهای آموزشی است و همین امر رغبت معلمان برای حضور در کلاس های درس را دوچندان می کند و هم اکنون افزایش حقوق ها موجب انتقال نیرو از دستگاه‌های دیگر به این سازمان شده است.

معاون پژوهش، توسعه و برنامه ریزی نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین با اشاره به تمهیدات صورت گرفته در قالب پروژه مهر برای آغاز سال تحصیلی جدید در استان، افزود: با بررسی الگوهای مختلف تحصیلی، نیروی انسانی مورد نیاز ساماندهی و تمام زیرساخت‌های بهداشتی مدارس نیز آماده شده است.

وی اولویت آموزش و پرورش را حفظ سلامت فرهنگیان، دانش آموزان و خانواده آنها دانست و ادامه داد: رعایت دستورالعمل های بهداشتی در سطح مدارس مورد تاکید قرار گرفته‌ و بازرسی از مدارس به صورت جدی آغاز شده‌ است تا در صورت تصمیم ستاد ملی کرونا، شرایط برای حضور دانش آموزان در مدارس تسهیل شود.

شکراوی با بیان اینکه شرط ورود به کلاس درس برای فرهنگیان دریافت واکسن است، گفت: با توجه به احتمال بازگشایی مدارس، تکمیل واکسیناسیون معلمان ضروری بوده و مرحله دوم واکسیناسیون از هفته گذشته آغاز شده است و به مدت ۱۶ روز ادامه دارد.

وی تصریح کرد: رسانه ها باید برای بازگشایی مدارس ما را یاری کنند تا خانواده ها در شرایط روحی مناسب آمادگی حضور فرزندانشان را در مدارس داشته باشند.

شکراوی با بیان اینکه استودیو "شاد" با هدف دستیابی دبیران به فضای مناسب برای تولید محتوای آموزشی به زودی راه‌اندازی می شود، گفت: به منظور توسعه فعالیت‌های آموزشی و تولید محتوای تخصصی، آموزش و پرورش استان قزوین برای راه‌اندازی استودیوی مجهز آموزشی اقدام کرده است تا با استفاده از این مکان مجهز و پیشرفته بتوانیم محتوای آموزشی مناسب را در اختیار دانش آموزان و معلمان قرار دهیم.

استان قزوبن دارای ۲۳۵ هزار دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی است.

به اشتراک بگذارید :