25 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۰۹ ۱۱:۵۳:۳۷
کد مطلب:  1668727
مدیر آموزش و پرورش شهرستان برخوار:
آموزش و پرورش بستر و عامل توسعه، پیشرفت، آرامش و خوشبختی هر جامعه و کشور است

محمدرضا معصومی گفت: گام برداشتن در مسیر آموزش و پرورش انسان را بالاتر می‌برد و همانطور که دانش‌آموز در این مسیر تعلیم می‌بیند، معلم نیز پربارتر و داناتر می‌شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان در نهمین روز از شهریوماه 1400، محمدرضا معصومی مدیر آموزش و پرورش برخوار در گفتگو با خبرنگار آموزش و پرورش ضمن تشریح دستاوردهای آموزش و پرورش برخوار اظهار داشت: کسب رتبه سوم استانی در ساماندهی نیروی انسانی و کسب رتبه اول استان و کشور در اخذ و صدور اسناد مالکیت اراضی، مدارس و ساختمان های اداری از جمله اقداماتی بود که در طی این مدت انجام دادیم. همچنین با همکاری معاون عمرانی استانداری، شورای املاک اداره کل، اداره حقوقی، شهردار و نماینده شهرستان در مجلس شورای اسلامی، مشکل و معضل واگذاری زمینهای کاربری آموزشی شهرک سیمرغ پس از دو دهه رفع شد و این زمین ها در اختیار آموزش و پرورش قرار گرفت.

وی افزود: تولید بیش از ۲۵۰ محتوای آموزشی، پرورشی و ورزشی با توجه به آموزش غیر حضوری توسط همکاران فرهنگی منطقه در دوره‌های مختلف و ارائه آنها در سطح کشور در سامانه شاد نشان از توانمندی معلمان این شهرستان دارد.

معصومی تاکید کرد: قریب به ۲۰ پروژه آموزشی با جذب خیرین و همکاری مجمع خیرین مدرسه ساز شهرستان و استان و حمایت های نماینده شهرستان در مجلس شورای اسلامی احداث شد. همچنین تاسیس خیریه نیکوکاری فرهنگی و دانش‌آموزی شهدای فرهنگی با همکاری کمیته امداد برای کمک به دانش‌آموزان نیازمند در شهرستان از دیگر اقداماتی بود که انجام دادیم.

مدیر آموزش و پرورش برخوار ادامه داد: تعامل و همکاری با نهادها و سایر ادارات در جهت پیشبرد اهداف والای آموزش و پرورش و استفاده از ظرفیت سایر شرکت‌های آموزش و پرورش و همچنین تجهیز و تعمیر مدارس شهرستان با توجه به اعتبارات موجود و با همکاری انجمن اولیا و مربیان مدارس نیز از دیگر فعالیت های آموزش و پرورش برخوار بوده است.

وی در خصوص مشکلات آموزش و پرورش این منطقه تصریح کرد: کمبود فضای آموزشی، اداری و تربیتی به علت کمبود و فرسوده بودن فضاهای موجود، مجاورت با شهر اصفهان که منجر به مهاجرپذیری شهرستان شده و افزایش آمار دانش آموزان اتباع و سکونت آنان در این شهرستان از جمله مشکلات ما است.

معصومی خاطر نشان کرد: عدم سکونت بیش از هزار نفر از همکاران در شهرستان و به تبع آن آمار بالای متقاضیان انتقال از شهرستان و کمبود هنرستان‌های کار و دانش، فنی حرفه‌ای و کشاورزی با توجه به استقبال دانش آموزان به علت صنعتی و کشاورزی بودن شهرستان، مشکلاتی را برای آموزش و پرورش برخوار در بر داشته است.

معصومی تاکید کرد: آموزش و پرورش بستر و عامل توسعه، پیشرفت، آرامش و خوشبختی هر جامعه و کشور است، گام برداشتن در این مسیر انسان را بالاتر می‌برد و همانطور که دانش‌آموز در این مسیر تعلیم می‌بیند، معلم نیز پربارتر و داناتر می‌شود.

لازم به ذکر است در آموزش و پرورش برخوار ۲۶ هزار و ۵۰۰ دانش‌آموز و نوآموز تحصیل می‌کنند.

به اشتراک بگذارید :