15 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۰۸ ۱۱:۰۰:۰۰
کد مطلب:  1668269
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه:
حوزه‌های امتحانات نهایی دانش‌آموزان کرمانشاه 3 برابر شد

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه از افزایش سه برابری تعداد حوزه‌های امتحانات نهایی شهریورماه دانش‌آموزان کرمانشاه برای مقابله با شیوع کرونا خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمانشاه، مجید یزدان‌پناه با بیان این‌که مدارس استان برای برگزاری امتحانات دانش‌آموزان کلاس دوازدهمی‌ به شکل حضوری با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی آمادگی کامل دارند، گفت: برای مقابله با شیوع کرونا تعداد حوزه های امتحانات نهایی شهریور ماه در مقایسه با سنوات گذشته سه برابر شده است.

یزدان پناه با اشاره به اختصاص 63 حوزه برای برگزاری امتحانات نهایی دانش آموزان استان کرمانشاه در شهریور، اظهار کرد: این تعداد حوزه امتحانی سه برابر شرایط قبل از کرونا است و اگر قبل از کرونا در هر حوزه امتحانی بین 170تا 300 دانش آموز حضور داشتند، در امتحانات پیش رو در هر حوزه امتحانی بین 50 تا 90 نفر حضور خواهند داشت.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه با تاکید بر این‌که برای حفظ سلامت دانش‌آموزان از هر نوع تجمع آن‌ها در حوزه‌های امتحانی جلوگیری خواهد شد، افزود: چینش صندلی‌ها هم بگونه‌ای است که فاصله دو متری بین افراد در حوزه های امتحانی رعایت شود.

یزدان‌پناه خاطرنشان ساخت: همچنین قرارگرفتن مواد ضدعفونی‌کننده برای استفاده دانش‌آموزان در ورودی‌ها و خروجی‌ها الزامی است و تمهیداتی اندیشیده شده تا تمام دانش‌آموزان قبل از ورود دست‌های خود را ضد‌عفونی کنند.

یزدان‌پناه ادامه داد: برای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا حوزه‌های امتحانی به طور مرتب ضدعفونی می‌شوند و هیچ نگرانی برای برگزاری امتحانات نهایی دانش‌آموزان کلاس دوازدهمی به شکل حضوری در استان نداریم.

وی با توصیه به دانش‌آموزان برای شرکت در امتحانات با تجهیزات بهداشتی مناسب شامل ماسک و دستکش، از آنها خواست حتما مداد، پاک‌کن، تراش، خودکار و دیگر لوازم مورد نیاز را با خود همراه داشته باشند تا نیازی به استفاده از لوازم دیگران نباشد.

وی در ادامه با اشاره به اتخاذ تدابیر خاص برای امتحان گرفتن از دانش‌آموزان کرونایی،گفت: اگر دانش‌آموز کلاس دوازدهمی مشکوک به کرونا بوده و یا تایید کتبی بیماری داشته باشد، در یک فضای جداگانه از او امتحان گرفته خواهد شد.

 یزدان‌پناه با بیان این‌که امتحانات نهایی شهریور کلاس دوازدهمی ها از (هشتم شهریور) تا 31 همین ماه به صورت هماهنگ با سراسر کشور برگزار می‌شود، افزود: کارت ورود به جلسه این دانش‌آموزان از طریق سامانه "پادا" در دسترس دانش‌آموزان قرار گرفته تا نیازی به مراجعه حضوری به مدارس برای دریافت کارت ورود به جلسه نباشد.

یزدان‌پناه در ادامه با اشاره به برگزاری امتحانات پایان سال دانش‌آموزان کلاس نهمی در مدارس استان به صورت مدرسه‌ای و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی، تصریح کرد: دیگر دانش‌آموزان نیازی به حضور در مدارس برای شرکت در امتحانات شهریور ندارند و همه امتحانات شهریور آنها مجازی برگزار خواهد شد.

 

به اشتراک بگذارید :