14 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۰۸ ۱۳:۳۰:۴۰
کد مطلب:  1667585
همکاران فعال اداره فرهنگی و هنری آموزش و پرورش آذربایجان شرقی تقدیر شدند

پیش از ظهر امروز دوشنبه 8 شهریور ماه 1400 کارکنان فعال اداره فرهنگی و هنری اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی با حضور مدیرکل در باشگاه فرهنگیان تبریز تجلیل شدند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، جعفر پاشایی در این آیین با گرامیداشت هفته دولت گفت: شهیدان رجائی و باهنر دارای سبقه فرهنگی و پرورشی و امور تربیتی بودند و امید است راه پر فروغ این شهیدان در تعلیم و تربیت را طی کنیم و آرمان های نظام جمهوری اسلامی را عملی نماییم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی گفت: کارشناسان مجموعه نقش اصلی را در برنامه ها دارند و حوزه پرورشی یکی از حوزه های موفق در سیستم است و به جهت ماهیت فرهنگی بودن مورد اعتماد نماینده ولی فقیه و دستگاه های دیگر فرهنگی بوده است.

طاهر علمی نیز در این آیین از دو رویداد بزرگ کشوری در حوزه قرآن و عترت و همچنین فرهنگی و هنری خبر داد و گفت: مسابقات فرهنگی و هنری تعداد رشته ها متفاوت از مسابقات قرآنی است و در 75 رشته و 7 بخش برگزار می شود.

معاون فرهنگی و پرورشی استان در ادامه گفت: خوشبختانه این مسابقات در سال های اخیر با استقبال گرم دانش آموزان ، خانواده ها و معلمان همراه بوده و همکاران اداره فرهنگی و هنری شبانه روزی برای مسابقات در مراحل مدرسه ای و منطقه ای و استانی پیگیر بوده اند.

وی با اشاره به این که در دوسال اخیر مسابقات غیرحضوری بوده ، افزود: روش در برگزاری مسابقات متفاوت بوده و برندگان استانی و کشوری زیاد بوده و در مرحله آموزشگاهی 524 هزار نفر شرکت کننده داشتیم که بالای 70 درصد دانش اموزان شرکت داشته اند.

علمی ادامه داد: مرحله اموزشگاهی بعد از ثبت در سامانه سناد، نزدیک 50 هزار اثر به مرحله ی منطقه ای راه یافته و بعد از داوری و کنترل 11 هزار اثر به مرحله استانی راه یافته است.

وی از 88 رتبه برتر کشوری در مسابقات فرهنگی و هنری سال 99 خبر داد و گفت: در طول 8 سال این رشد بی نظیر است./ روشنی

spp.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

https://shad.ir/azarbaijansharghistudents            کانال آموزش و پرورش استان در شبکه شاد

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

به اشتراک بگذارید :