24 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۰۸ ۱۲:۱۲:۳۹
کد مطلب:  1667427
مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان:
برای بازگشایی مدارس چه در فضای مجازی و چه در فضای فیزیکی مدارس آمادگی لازم را داریم/ فرهنگیان استان از امروز دوز دوم واکسن کرونا را دریافت می‌کنند

محمد اعتدادی گفت: نحوه بازگشایی مدارس برای سال تحصیلی پیش رو همچنان در حال گمانه‌زنی به سر می‌برد و ستاد ملی مقابله با کرونا تا بدین لحظه تصمیمی مبنی بر چگونگی بازگشایی مدارس به صورت کتبی به ما اعلام نکرده است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان محمد اعتدادی مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان در گفتگو با برنامه سلام اصفهان رادیو اصفهان  اظهار داشت: در آستانه مهرماه و بازگشایی مدارس حدود 920 هزار دانش‌آموز از دوره پیش‌دبستانی تا پایه دوازدهم مشغول به تحصیل می‌شوند که حدود 35 هزار کلاس درس در بیش از 5 هزار مدرسه برای حضور دانش‌آموزان استان اصفهان مهیا شده و این در حالی است که تمهیدات لازم بهداشتی ابلاغ شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی برای سال تحصیلی نیز به صورت کامل برای تمامی کلاس‌های درس انجام شده و تمامی کلاس‌ها آماده بازگشایی برای سال تحصیلی پیش‌رو هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان خاطر نشان کرد: همکاران من در سراسر استان کلیه اقدامات فوق را در قالب پروژه مهر در حال اجرا و آماده‌سازی هستند که مهم‌ترین هدف این پروژه نیز برنامه‌ریزی و فراهم کردن زمینه مناسب برای بازگشایی هرچه مطلوب مدارس است. همانگونه که مطلع هستید بازگشایی مدارس یکی از رویدادهای مهم برای جامعه به شمار می‌رود.

وی افزود: امید است که در برنامه پروژه مهر و با اجرای مطلوب این رویداد، شناسایی موانع و نقاط ضعف پیش رو و همچنین برطرف کردن کمبودها و تقویت نقاط قوت بتوانیم مدرسه‌ای شاداب و مهری بانشاط و ماندگار را برای دانش‌آموزان رقم بزنیم. همکاران من در این روزها زمان زیادی را می‌گذارند تا با بهره‌گیری از نیروی انسانی، فضای آموزشی، شادابی مدارس، تجهیزات و امکانات، مدارس را در جهت بازگشایی آماده‌سازی کنند.

اعتدادی پیرامون چگونگی بازگشایی مدارس تصریح کرد: نحوه بازگشایی مدارس برای سال تحصیلی پیش رو همچنان در حال گمانه‌زنی به سر می‌برد و ستاد ملی مقابله با کرونا تا بدین لحظه تصمیمی مبنی بر چگونگی بازگشایی مدارس به صورت کتبی به ما اعلام نکرده است. به هر حال اداره کل آموزش و پرورش استان و همکاران من برای بازگشایی مدارس چه در فضای مجازی و چه در فضای فیزیکی مدارس آمادگی لازم را در بر دارند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه فرهنگیان امروز دوز دوم واکسن خود را دریافت می‌کنند، امید است شرایط به گونه‌ای پیش برود که واکسیناسیون شامل حال دانش‌آموزان نیز شود تا بدین وسیله بتوانیم شاهد بازگشایی مدارس به صورت حضوری باشیم چرا که بازگشایی مدارس تحول بسیار خوبی در جامعه ایجاد می‌کند.

به اشتراک بگذارید :