18 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۰۸ ۱۱:۲۷:۳۱
کد مطلب:  1667337
مدیر کل آموزش و پرورش استان قم:
واکسیناسیون فرهنگیان استان قم پیش از شروع سال تحصیلی انجام می‌شود

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان قم گفت: همکاران فرهنگی تا پیش از شروع سال تحصیلی واکسینه می‌شوند لذا برای سرعت عمل بیشتر خواهشمندیم همکاران تنها در زمان اعلام‌شده به پایگاه مراجعه داشته باشند.

 به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان قم ، حمیدرضا شیخ‌الاسلام  با اشاره به ثبت‌نام دانش آموزان اظهار داشت: برآورد ما امسال نزدیک به 280 هزار دانش‌آموز در پایه‌های تحصیلی متفاوت در دوره ابتدایی، متوسطه اول و دوم هست که به لطف خداوند و همت مدیران و همکاری خوب اولیا 80 درصد از بحث ثبت‌نام‌ها رو به اتمام است.

وی افزود: موضوعی که امسال اتفاق افتاد ثبت‌نام میان‌پایه‌ها بدون حضور اولیا بود تنها در ورودی پایه‌های اول، هفتم و به‌ویژه پایه نهم که بحث انتخاب رشته هست در برخی از موارد به‌صورت حضوری در خدمت اولیا بودیم.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان قم بابیان چگونگی و نحوه هدایت تحصیلی دانش آموزان تصریح کرد: از طریق سامانه همگام، فرم هدایت تحصیلی در کلیه مدارس ارائه‌شده لذا خواهشمندیم اولیا عزیز هر چه سریع‌تر نسبت به ثبت‌نام در رشته‌های نظری و فنی و حرفه‌ای و کاردانش اقدام داشته باشند.

وی با تأکید بر اهمیت آموزش حضوری عنوان کرد: آموزش‌وپرورش برای کاستن دغدغه خانواده‌ها آمادگی لازم برای حضور دانش آموزان در 1400 فضای آموزشی را کسب کرده چراکه این شرایط آن‌ها را با چالش‌های بزرگی چون کم شدن آستانه تحمل دانش آموزان مواجه ساخته لذا تمام سعی و تلاش مسئولین، آموزش حضوری است ولی تصمیم نهایی منوط بر صلاحدید ستاد ملی مقابله با کرونا خواهد بود.

شیخ‌الاسلام راه‌اندازی شبکه شاد را حرکتی مؤثر و روبه‌پیشرفت خواند و افزود: علی‌رغم مشکلات بسیار، بیش از 95 درصد مشکلات شبکه شاد رفع شده به‌گونه‌ای که زیرساخت‌های آن قابل غیاث با دو سال گذشته نیست این در حالی است که برنامه شاد در بازه زمانی بسیار محدودی راه‌اندازی شد که این اتفاق از برکات شرایط کنونی حاکم بر کشور است.

به گفته این مسئول فرهنگی برای جلوگیری از پیشرفت‌های تک‌بعدی، باید حضور دانش آموزان را در فضای آموزشگاه‌ها داشته باشیم لذا خواهشمندیم از اولیا عزیز نسبت به ثبت‌نام دانش‌آموز خود اقدام به‌موقع داشته و اصرار به مدرسه خاصی نداشته باشند چراکه به‌منظور کیفیت‌بخشی آموزشی نیازمند توازن آموزشی هستیم.

وی گفت: امروز شاهد موفقیت دانش آموزان قمی در عرصه المپیادها همچنین کسب رتبه پنجم کنکور سراسری هستیم که این موضوع نشان‌گر تلاش همکاران عزیز ما و همکاری خوب اولیا فرهیخته است لذا همه دست‌به‌دست هم دادند تا فاصله و پل ارتباطی بین خانواده و مدرسه برداشته شد.

به گفته شیخ‌الاسلام 97 و نیم درصد دانش آموزان استان در شهر قم ساکن هستند که حکایت از تراکم دانش‌آموزی بالا دارد لذا این شرایط می‌تواند مشکلات بسیاری را ایجاد کند این در حالی است که در استان‌های دیگر شرایط به این‌گونه نبوده و به نحوی مسائل بین مناطق و نواحی مختلف تقسیم‌بندی می‌شود.

وی درزمینهٔ واکسیناسیون فرهنگیان عزیز یادآور شد: به همت مسئولین، کلیه همکاران فرهنگی تا پیش از شروع سال تحصیلی واکسینه می‌شوند لذا برای سرعت عمل بیشتر خواهشمندیم همکاران تنها در زمان اعلام‌شده به پایگاه مراجعه داشته باشند همچنین شرایطی فراهم‌شده تا حتی همکاران مدارس غیردولتی و نهضت سوادآموزی نیز واکسینه شوند.

مدیرکل آموزش‌ و پرورش استان از ثبت بیش از 80 درصد کتب درسی خریداری‌شده خبر داد و خاطرنشان کرد: کتب درسی پیش از شروع سال تحصیلی، تحویل مدیران مدارس شده و بین دانش آموزان توزیع می‌شود لذا دانش آموزان باید حتماً درزمینهٔ ثبت‌نام خود سریع‌تر ورود پیداکرده تا دانش‌آموزی بدون کتاب نداشته باشیم.

به اشتراک بگذارید :