15 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۰۶ ۰۷:۲۶:۰۰
کد مطلب:  1665809
به میزبانی آموزش و پرورش ناحیه پنج تبریز برگزار شد؛
آیین اختتامیه مجازی پایگاه های تابستانی(اوقات فراغت) آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی

مراسم اختتامیه مجازی پایگاه های تابستانی(اوقات فراغت) آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی با حضور معاون فرهنگی و پرورشی آموزش و پرورش و دیگر مسئولین استانی به میزبانی کانون امام خمینی(ره) ناحیه پنج تبریز برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، طاهر علمی دراین مراسم که به صورت مجازی(پخش زنده) از کانال های رسمی آموزش و پرورش استان سراسر استان در شبکه شاد در محل کانون امام خمینی(ره)آموزش و پرورش ناحیه پنج تبریز برگزار شد، گفت: رجایی و باهنر در اصل دو قهرمان سرشار از ایمان ، استقامت و عمل صالح بودند.

 

معاون فرهنگی و پرورشی استان افزود: در آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی با وجود شرایط کرونایی در تابستان ۱۴۰۰ بیش از  ۲۳۰۰ پایگاه اردو  و فعالیت های فوق برنامه دایر بوده که ۲۲۱ هزار دانش آموز دختر و پسر در تمام مقاطع تحصیلی( یک سوم دانش آموزان استان) در کلاس‌های و دوره‌های متفاوت برگزار شده آنها شرکت کردند.

 

علمی خاطر نشان کرد: باتوجه به معنای اوقات فراغت که کشف و شکوفایی استعدادهای نهفته کودکان و دانش آموزان و نشان دادن آنها به جامعه است، بایستی خانواده‌ها کودکانشان را که در شرایط رشد و تکامل هستند با چنین فضاها و کلاسهای آشنا کنند تا استعدادهای پنهان فرزندانشان به عرصه ظهور برسد.

وی در پایان سخنانش گفت:  در طول سال تحصیلی آموزش و پرورش طی جلسات ،برنامه ها،کارگاه ها و دوره های مختلف مدیران را از اهمیت فعالیت‌های فوق برنامه آگاه می سازد تا آنها با کمک معاونین پرورشی مدارس به دانش‌آموزان خود نحوه پر کردن اوقات فراغت خود را که یک نوع هنر است آموزش دهند.

در ابتدای جلسه مدیر آموزش و پرورش ناحیه پنج تبریز گفت: شهیدان رجایی و باهنر نخستین دولت مکتبی بودند که در آن دوره پر خطر و حیاتی جمهوری اسلامی ایران حداکثر تلاش و کوشش خود را برای خدمت به اهداف مقدس انقلاب به کار گرفته و در این راه تا از جان خود نیز گذشتند.

زینب علمدار افزود: اوقات فراغت در واقع فعالیتی است که افراد جامعه فارغ از اجبار های محیط کار و الزامات زندگی استعداد های خود را توسعه بخشیده و شخصیت خود را گسترش می دهند./ عباسی بیشک

spp.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

https://shad.ir/azarbaijansharghistudents            کانال آموزش و پرورش استان در شبکه شاد

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

 

به اشتراک بگذارید :