18 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۰۷ ۱۰:۱۴:۲۵
کد مطلب:  1665609
سرپرست وزارت آموزش و پرورش:
بازگشایی مدارس با ۱۱ برنامه اجرایی/ اولویت ما بازگشایی کم دغدغه، آرام و تدریجی، مطمئن و باکیفیت مدارس در مهرماه است

سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: بازگشایی مدارس و آغاز آموزش‌ها از اول مهرماه به صورت ترکیبی (مجازی و حضوری) خواهد بود.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، علیرضا کاظمی؛ درخصوص نحوه ارائه آموزش از اول مهرماه گفت: امسال، آموزش دانش‌آموزان، به صورت ترکیبی (آموزش مجازی و حضوری)؛ با رعایت شیوه نامه ها و پروتکل های بهداشتی خواهد بود.

کاظمی افزود: بیش از ۱۰۰هزار کلاس زیر ۱۵دانش‌آموز داریم و ۵۰درصد مدارس ما نیز کمتر از ۷۵دانش‌آموز دارند که این مدارس و این کلاس‌ها می‌تواند به صورت حضوری و با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی برگزار شود.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش تأکید کرد: ستاد ملی مقابله با کرونا کلیات این طرح را تصویب کرده و قرار است تفاهم نامه‌ای بین کمیته‌های ستاد کرونا و آموزش و پرورش تنظیم شود تا استاندارد‌های لازم بهداشتی تدوین و به مدارس ابلاغ شود.

کاظمی با اشاره به این که در حال توسعه و رفع اشکالات «شاد» هستیم تا بتوانیم با یک مدیریت یکپارچه، بهترین بستر آموزش مجازی را برای دانش آموزان ایجاد کنیم، گفت: در آموزش مجازی تأکید ما استفاده مدارس از شبکه آموزش دانش‌آموزی یا همان «شاد» است، اما مدارس می‌توانند به نسبت فعالیت‌های خود از دیگر سامانه‌های آموزشی نیز استفاده کنند.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش به ثبت نام دانش‌آموزان در مدارس اشاره کرد و گفت: روز‌های ثبت نام را از دو روز به پنج روز در هفته افزایش داده ایم تا ثبت نام دانش‌آموزان با سرعت بیشتری انجام شود.

وی ادامه داد:  امسال، مدرسه تلویزیونی با پوشش نزدیک به صد درصدی آموزش‌های لازم را از طریق شبکه‌های مختلف سیما به همه دانش‌آموزان ارائه خواهد کرد و در این زمینه صدا و سیما، نقش بسیار مهمی را بر عهده دارد. کاظمی با اشاره به طرح ملی واکسیناسون همکاران فرهنگی گفت: واکسیناسیون معلمان در حال انجام است و تا پایان شهریور به پایان خواهد رسید همچنین به مدارس قبل از شروع سال تحصیلی سرانه بهداشتی تعلق خواهد گرفت.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: اولویت دوم وزارت آموزش و پرورش، «پیگیری مطالبات فرهنگیان»، است و «پرداخت فوق العاده ویژه»، «پاداش بازنشستگان»، «رتبه بندی معلمان» و «همسان سازی حقوق اعضای هیأت علمی دانشگاه فرهنگیان» در دستور کار قرار دارد.

وی از تدوین برنامه 60 روزه مبتنی بر شاخص‌های سیاست‌های کلان کشور، سند تحول بنیادین و بیانیه گام دوم انقلاب خبر داد و افزود: تدوین این برنامه‌ها در جلسه امروز شورای معاونین آموزش و پرورش بحث و بررسی خواهد شد.

کاظمی یادآور شد: بازگشایی مدارس امسال با یازده برنامه اجرایی خواهد شد و اولویت ما این است که مدارس را به صورت آرام و تدریجی و با کمترین دغدغه و به صورت مطمئن و با کیفیت بازگشایی کنیم.

به اشتراک بگذارید :