20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۰۶ ۱۸:۵۱:۵۶
کد مطلب:  1664831
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی تاکید کرد:
لزوم توجه بیش از پیش به نرخ گذر دانش آموزان استان به پایه های هفتم و دهم متوسطه

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی در جلسه ویدئو کنفرانس استانی با محوریت ثبت نام دانش آموزان و هدایت تحصیلی گفت: تاکنون مجوزی برای افزایش نیروهای خرید خدمات استان نسبت به سال گذشته صادر نشده است.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی، قاسمعلی خدابنده در این جلسه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و به ویژه شهیدان رجایی و باهنر، انتصاب دکتر علیرضا کاظمی را به عنوان سرپرست وزارت آموزش و پرورش تبریک گفت و اظهار داشت: برخی چالش ها و مشکلات سامانه‌های پادا و سیدا را به صورت مکتوب به وزارت آموزش و پرورش گزارش نموده ایم و تا این لحظه بخشی از آنها نیز مرتفع شده و الباقی به زودی مرتفع خواهند شد.

وی وضعیت ثبت نام دانش آموزان را در استان نامطلوب توصیف و بر لزوم تلاش و پیگیری مجدانه در این حوزه تاکید نمود و افزود: نرخ گذر دانش آموزان از پایه ششم به هفتم و همچنین از پایه نهم به دهم قابل قبول نیست و این مهم نیازمند توجه ویژه ادارات آموزش و پرورش سراسر استان است.

خدابنده زمان آغاز سال تحصیلی پیش رو را اول مهرماه دانست و در خصوص حضوری و یا مجازی بودن کلاس های درسی گفت: در خصوص حضوری و یا مجازی بودن کلاس های درسی در سال تحصیلی ١۴٠١-١۴٠٠ تابع تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا هستیم.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی ضمن تاکید بر لزوم ارتقاء پوشش تحصیلی و جذب دانش آموزان بازمانده از تحصیل بر تعریف سازمان مدارس در سامانه تاکید کرد و گفت: تاکنون مجوزی برای افزایش نیروهای خرید خدمات استان نسبت به سال گذشته صادر نشده است.

وی با تاکید بر اینکه دریافت هرگونه وجه اجباری غیر از پول بیمه و کتاب از دانش آموزان در هنگام ثبت نام ممنوع است افزود: در سال تحصیلی پیشرو با کمبود ۲۳ هزار نیروی انسانی رو به رو هستیم، برنامه ریزی های لازم به منظور ساماندهی نیروی انسانی صورت پذیرفته است لذا این کمبود را با استفاده از ظرفیت نیروهای خرید خدمات، مدارس غیر دولتی، حق التدریس همکاران شاغل و بازنشسته و برون سپاری مدیریت خواهیم نمود.

در ابتدای جلسه ابوالحسن حقیقی معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش خراسان رضوی با بیان اینکه بر اساس گزارش سامانه سیدا تا کنون ثبت نام ۴۱ درصد از دانش آموزان دوره ابتدایی در این سامانه قطعی شده است اظهار داشت: اجرای طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی دانش آموزان عشایر رایگان است، انتظار می‌رود ادارات آموزش و پرورش نسبت به رصد لحظه‌ای آمار دانش آموزان پایه اول برای حضور در این طرح با کمک اداره ثبت و احوال آن شهرستان و منطقه اقدام نمایند.

همچنین رضا صابری تولایی معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان با تاکید بر لزوم نظارت مستمر بر امر ثبت نام دانش آموزان اظهار داشت: توجه به "توسعه متوازن رشته های فنی و نظری" و "ساماندهی نیروهای انسانی" به عنوان دو مقوله اثر گذار بر کیفیت آموزشی مورد تاکید واقع گردد.

به اشتراک بگذارید :